جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶

اوقات شرعی

سهم‌خواهی سیاسی از آموزش‌وپرورش

با تعیین تکلیف انتخابات ریاست جمهوری، ماجرای سهم‌خواهی در تعیین وزیر آموزش‌وپرورش بروز کرده است، حال ثمره این سهم‌خواهی برای دانش‌آموزان و معلمان و نیز نظام تعلیم و تربیت کشور چیست؟
پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷:۰۲
فلسفه روز جهانی قدس

روز قدس یک روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز قدس روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است، روز مقابله ملت‌ها با ابرقدرت هاست. روز قدس روزی است که باید به همه قدرت‌ها هشدار دهیم که اسلام دیگر تحت سیطره شما و عمال خبیث شما نیست.
پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵:۲۳
اما اگرهای کسری یا هدررفت بودجه در آموزش‌وپرورش

آیا بودجه آموزش‌وپرورش متناسب با مأموریت‌ها و گستره خدماتی که ارائه می‌کند، هست یا خیر؟ آیا اختصاص بودجه به آموزش‌وپرورش مبتنی بر نیاز واقعی آن است؟
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷:۱۶
«مرکز اسلامی انگلیس»، مراقب «اسلام انگلیسی» باشد!

انتشار پوستر رسمی مراسم روز قدس امسال در انگلیس که در تاریخ یکشنبه ۱۸ ژوئن (مصادف با ۲۸ خرداد) برگزار خواهد شد، یک علامت سؤال پررنگ را پیش چشم همه کسانی که این مراسم را دنبال می‌کردند، به‌جای گذاشت.
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵:۲۶
امیدهای از دست رفته اردوغان و اسرائیل
به قلم هادی محمدی

دو طرف اساسی که همواره در رؤیاپردازی‌های خود، برای سلطه منطقه‌ای، چشم امید خود را در براندازی تروریستی – تکفیری در سوریه عراق قرار داده بودند، اردوغان و نتانیاهو بودند.
یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹:۳۸
فیروزه‌ روی پیراهن جدید رئال مادرید / قهرمان اروپا با ظاهری متفاوت در فصل جدید

لباس‌های فصل جدید تیم اسپانیایی رئال مادرید با طرح‌هایی متفاوت منتشر شد که سبک جدیدی در طراحی لباس‌های یک تیم ورزشی است.
پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱:۱۵
چند نکته در مورد لغو سند ۲۰۳۰
یادداشت/

تنها مصوبه‌ ای که از دولت در مورد سند ۲۰۳۰باقی است تصویب نامه ‌ای برای تشکیل کارگروه برای اجرا بود. یعنی در حقیقت دولت داشت یک سند حقوقی بین المللی را اجرا می کرد که نه در هیئت دولت و نه در مجلس، مفاد آن بررسی نشده و به تصویب هم نرسیده بود!!!
پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۸:۰۶
اختلال فرهنگی، چیستی و چرایی
یادداشت/داود عامری/

ایران اسلامی به واسطه امتزاج دو فرهنگ اصیل اسلامی و ملی به اعتراف دوست و دشمن از پشتوانه های غنی و بسیار جذاب در حوزه فرهنگی برخوردار است.
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۷:۲۶
حملات هدفمند؛ رویکرد جدید طالبان و چالش‌ سخت برای دولت افغانستان

تلفات نیروهای آمریکایی و افغان از آغاز عملیات بهاری طالبان نشان می‌دهد که این گروه در کنار جنگ‌های میدانی به حملات هدفمند و نفوذ امنیتی نیز روی آورده است که چالشی برای دولت و نیروهای خارجی در افغانستان محسوب می‌شود.
سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵:۴۹
هزینه‌های سازش

در سال‌های اخیر برخی از افراد و گروه‌های سیاسی در تلاش برای عبور از ارزش‌های انقلاب اسلامی تحت عنوان «عقلانیت» هستند.
دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹:۳۸