800
۰
معرفی موزه

شاندوگ؛ بزرگ‌ترین موزه دایناسور دنیا + تصاویر

بزرگ‌ترین موزه دایناسور دنیا در چین قرار گرفته است و با نام شاندوگ شناخته می‌شود.
شاندوگ؛ بزرگ‌ترین موزه دایناسور دنیا + تصاویر
به گزارش شستون، به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ موزه‌ای که در جاده لیان هوآ شان چین واقع شده با نام شاندوگ شناخته می‌شود. این موزه با مساحتی بالغ بر ۲۸ هزار متر مربع بزرگ‌ترین موزه دایناسور دنیاست.
شاندوگ؛ بزرگ‌ترین موزه دایناسور دنیا
بنا بر این گزارش، موزه شاندوگ محل مناسبی برای نگهداری از ۱۱۰۶ دایناسور و هزاران فسیل است. این موزه ۳۶۸ دایناسور سیتاکوسور (نام یک جنس از تیره طوطی خزندگان)، ۳۹۱ دایناسور درومایوسورد (خانواده‌ای از دایناسور‌های تروپود)، ۲۵۵ دایناسور نیم‌پرنده، ۲۲ دایناسور جهولوسور (یک جنس از فروراسته پرنده‌پایان) و ۷۰ نمونه‌ی بی‌نام را در معرض دید عموم قرار داده است.
شاندوگ؛ بزرگ‌ترین موزه دایناسور دنیا
شایان ذکر است؛ نام موزه شاندوگ در سال ۲۰۱۰ میلادی در کتاب گینس ثبت شده است. از ارزشمندترین آثاری که در این موزه از آن‌ها نگهداری می‌شود، می‌توان به بلندترین فسیل سیلیسی، بزرگ‌ترین فسیل چینی‌خزنده‌بال (یک جنس از تیره آراسته‌آروارگان) و بزرگترین غار یاقوتی اشاره کرد.
شاندوگ؛ بزرگ‌ترین موزه دایناسور دنیا
گفتنی است؛ موزه شاندوگ در سال ۲۰۰۴ میلادی افتتاح شده و یک مرکز تحقیقاتی بسیار پیشرفته، یک سینمای چهار بعدی و ۲۸ سالن نمایشگاه را در خود جای داده است. این موزه تا به حال شش رکورد را در کتاب گینس به نام خود ثبت کرده است.
انتهای پیام/
پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸
کد مطلب: 9459
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *