800
۰
در جشن سالروز ازدواج حضرت محمد (ص) و حضرت خدیجه (س) مطرح شد؛

بهره برداری دشمن از حضور کمرنگ بانوان در مناسبات ملی و مذهبی/ ازدواج پیامبر (ص) مقدمه تثبیت اسلام بود+ تصاویر

جانشین فرمانده سپاه شهرستان سراوان گفت: امروزه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و روشنگری های علما حضور بانوان در جامعه‌ پر رنگ شده است، بانوان باید هوشیار باشند چرا که دشمن قصد دارد از عدم حضور آنها در مناسبات ملی و‌ مذهبی بهره‌برداری کند.
بهره برداری دشمن از حضور کمرنگ بانوان در مناسبات ملی و مذهبی/ ازدواج پیامبر (ص) مقدمه تثبیت اسلام بود+ تصاویر
به گزارش شستون، جشن سالروز ازدواج حضرت محمد (ص) و حضرت خدیجه (س) با حضور جانشین فرمانده سپاه شهرستان سراوان، امام جمعه مسجد صدیق اکبر و جمعی از بانوان صبح امروز دوشنبه 13 آذرماه به همت حوزه مقاومت فاطمه الزهرا (س) شهرستان در سالن آمفی تئاتر جمعیت  هلال احمر برگزار شد.
 
سرهنگ پاسدار حسین علی جاودان فر جانشین فرمانده سپاه شهرستان سراوان در این مراسم با اشاره به حضور‌ کمرنگ بانوان در جامعه با توجه به باور های غلط، اظهار کرد: امروزه به برکت وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با روشنگری هایی که توسط علمای تشیع و تسنن صورت گرفت، حضور بانوان در جامعه پر رنگ شده است.
 
وی افزود: امروز بانوان در نقاط مختلف کشور در حال تحصیل در مقاطع عالی هستند که این نشان از اهمیت دادن به این قشر از بانوان در جامعه اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که دشمن قصد دارد از عدم حضور بانوان در جامعه و مناسبات ملی و مذهبی، بهره برداری کند.
 
جانشین فرمانده سپاه شهرستان سراوان با اشاره به نقش تربیتی، فرهنگی و ادبی  بانوان در خانواده، به بانوان توصیه کرد تا آسیب های موجود در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای که توسط دشمنان نظام در حال ترویج است، جدی گرفته شود.
 
جاودان فر اضافه کرد: زنان در جامعه دارای نقش کلیدی هستند که می توانند از فرزندان مقابل آسیب های اجتماعی مواظبت کنند چرا که دشمن قصد دارد با گسترش آسیب ها در جامعه، میان جوانان ‌ نظام اسلامی فاصله ایجاد کنند.
 
وی با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی زمان بر و ریشه دار است، افزود: دشمن نقشه ها و اهداف خود را به صورت آهسته به جامعه القا می کند لذا می طلبد بانوان در این عرصه هوشیار تر عمل کنند.
 
مولوی حقانی امام جمعه مسجد صدیق اکبر شهرستان سراوان نیز در این مراسم  با توجه به اینکه در شان یک زن مسلمان نیست که عضوی از بدن وی در معرض دید نامحرم قرار گیرد، گفت: ایمان دارای چندین شعبه است و‌ حیا بالاترین‌ شعبه از شعبه های ایمان قرار دارد.
 
وی افزود: امروزه کانون گرم بسیاری از خانواده ها در سایه ترویج‌ شبکه های اجتماعی از هم پاشیده است، و سلب اعتماد اعضای خانواده از یدکدیگر و‌ کمرنگ شدن نقش‌مرکز محبت جامعه که خانواده است را از آسیب های فضای مجازی برشمرد.
 
امام جمعه مسجد صدیق اکبر ادامه داد: دین سپری است که انسان ها را آسیب های جامعه در امان می دارد پس هر کس با دین و قرآن مأنوس شد، هرگز آسیب نخواهد دید.
 
مولوی حقانی با اشاره به آغاز هفته وحدت و دعوت قرآن کریم به وحدت، گفت: هر کس به دین عمل کرد و اعتقاد داشت، در منجلاب و مسیبت های متعدد گرفتار نمی شود.
 
وی با توجه به سالروز ازدواج حضرت محمد (ص) و حضرت خدیجه (س)، یاد آور شد: پیامبر عظیم الشأن اسلام به محمد امین و حضرت خدیجه (س) به طاهر و پاک دامنی در بین مردم شهرت داشتند.
 
امام‌جمعه مسجد صدیق اکبر شهرستان سراوان افزود: حاصل ازدواج پیامبر (ص) و حضرت خدیجه (س)، چهار فرزند دختر و دو فرزند پسر بود و نسل پیامبر (ص) از سوی حضرت فاطمه (س)، گسترش یافت.
 
مولوی حقانی با اشاره به اینکه هیچ یک از ازدواج های پیامبر اسلام (ع) اتفاقی نبوده است، ادامه داد: ازدواج پیامبر مقدمه ای برای تثبیت اسلام‌ بود و حضرت خدیجه (س) مانند کوه‌پشت حضرت محمد (ص) بوده است.

شایان ذکر است در پایان از تعدادی از بانوان بسیجی با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.


انتهای پیام/ الف. د
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴
کد مطلب: 9577
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *