800
۰
رئیس هیئت بازی های بومی و محلی سراوان خبر داد:

ایران قهرمان تورنمنت سه جانبه بین المللی بازی های بومی و محلی در شرق کشور

رئیس هیئت بازی های بومی و محلی سراوان گفت: تورنمنت سه‌جانبه بین المللی که در سراوان برگزار شد، تیم سراوان مقام نخست را کسب کرد.
ایران قهرمان تورنمنت سه جانبه بین المللی بازی های بومی و محلی در شرق کشور
مراد شیخ زاده در گفت و گو با شستون اظهار کرد: اولین تورنمنت بین المللی بازیهای بومی محلی بین تیم نمایندگان سه کشور ایران، افغانستان و پاکستان از عصر روز چهار شنبه ۱۶ اسفند آغاز شد ‌ و تا شامگاه جمعه ۱۸ اسفند ادامه داشت.
وی افزود: در رشته هفت سنگ تیم ایران با مربیگری عبدالاحد دهواری مقام نخست، تیم افغانستان الف با مربیگری صمد ملاخیل نمقام دوم و تیم پنجگور(پاکستان) با مربیگری خلیل احمد مقام سوم را کسب کردند.
رئیس هیئت بازی های بومی و محلی سراوان گفت: در رشـتـــــــه طناب کشی به ترتیب تیم افغانستان الف با مربیگری صمد ملاخیل، تیم افغانستان با مربیگری حیدر اٌزبک زهی و تیم پنجگور با مربیگری عبدالوهاب توانستند به مقام های اول تا سوم دست پیدا کنند.
شیخ زاده ادامه داد: در رشته پرتاب وزنه عبدالوهاب از تیم پنجگور پاکستان با پرتاب۸متر ۵۰سانت قهرمان، عبدالرسول سلیمان خیل از افغانستان الف با پرتاب۸متر ۴۸سانت نائب قهرمانو ابوالفضل طالبی زاده و منظور دهواری از تیم سراوان(ایران) با پرتاب ۸متر ۳۳سانت مقام سوو مشترک را از آن خود کردند.
وی با بیان اینکه در رشـتــــــه کشتی کج گردان در وزن ۷۰- کیلو کاظم ناصری از تیم سراوان(ایران) مقام اول، آیت الله از افغانستان مقام دوم را کسب کردند، اضافه کرد: در وزن ۱۰۰- کیلوگرم بهمن شجاع مقدم از تیم سراوان (ایران) قهرمان و امیرحمزه از افغانستان نائب قهرمان شد.
رئیس هیئت بازی های بومی و محلی سراوان با اشاره به عدم برگزاری مسابقه چوب کشی به دلیل عدم شرایط نامساعد ورزشگاه، گفت: در پایان با ارزیابی امتیازات کسب شده تیم ایران (سراوان) مقام نخست، تیم افغانستان مقام دوم و تیم پاکستان (پنجگور) مقام سوم را از ان خود کردند که تندیس یادبود سفال انیمیشن سیستان و سفال کلپورگان، مدال طلا، نقره، برنز و احکام قهرمانی به سه تیم برتر اهدا شد.
شیخ زاده ادامه داد: کاپ اخلاق این تورنمنت هم به تیم تٌربت پاکستان اختصاص یافت که تندیس یادبود و مدال و لوح سپاس به نماینده تیم اهدا شد.
وی در پایان از زحمات تمام افرادی که در برگزاری این تورنمنت بین المللی همکاری داشته اند به ویژه رئیس اداره ورزش و جوانان، هیئت بازی های بومی و محلی سیستان و بلوچستان، آموزش و پرورش قدر دانی کرد.

انتهای پیام/ الف.د
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۳
کد مطلب: 10754
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *