800
۰
رئیس دفتر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان سراوان خبر داد:

اعمال وحدت رویه بیمه شدگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر با بازنشستگان تامین اجتماعی

رئیس دفتر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان سراوان از اعمال وحدت رویه بیمه شدگان صندوق بیمه روستائیان و عشایر با بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد.
اعمال وحدت رویه بیمه شدگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر با بازنشستگان تامین اجتماعی
رحمان سجادی در گفت و گو با شستون اظهار داشت: جهت تأمین نظر شورای نگهبان به وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی مجاز به اعمال وحدت رویه بیمه شدگان صندوق بیمه روستائیان و عشایر با بازنشستگان تامین اجتماعی شد.
 
وی ادامه داد: بر اساس مصوبه نمایندگان مردم در خانه ملت وزارت تعاون مجاز به اعمال وحدت رویه بیمه شدگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر با بازنشستگان تامین اجتماعی شد.
 
سجادی تصریح کرد: نمایندگان بند الحاقی ۲ تبصره ۷ لایحه بودجه را به این شرح اصلاح کردند که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌تواند جهت اعمال وحدت رویه بیمه شدگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر با بازنشستگان تامین اجتماعی اقدام قانونی لازم را به عمل آورد.
 
وی یاد آوری کرد: افرادی که در شهرها زندگی می کنند اگر زمین، باغ، کارگاه، کارخانه وغیره به نام آنان در روستا باشد و یا در فعالیت های همچون زنبور داری در مناطق روستایی مشغول باشند، می توانند عضو صندوق بیمه روستائیان و عشایر شوند.
 
رئیس دفتر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و کشاورزان شهرستان سراوان اذعان داشت: کارگران فصلی ساکن شهر نمی توانند عضو صندوق بیمه روستائیان و عشایر شوند اما اگر افراد ساکن روستا هستند ولی در شهرها کار می کنند و یا ساکن شهر هستند و شش ماه از سال را در روستا سکونت دارند می توانند عضو صندوق بیمه شوند.
 
وی در پایان گفت: مجلس مصوبه ای پیشنهاد داده که با تائید شواری نگهبان و ابلاغ دولت دیگر قادر به بیمه کردن افراد بالای ۵۰ سال نمی باشیم و بنابراین بهتر است افراد زیر ۵۰ سال، خود را هرچه سریعتر بیمه کنند.
 
انتهای پیام/م.ش
 
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۰
کد مطلب: 10756
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *