800
۰

​هشدار پلیس فتا به فروشندگان و سازندگان مواد محترقه/ شهروندان توصیه های پلیس را جدی بگیرند

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان از برخورد این پلیس با فروشندگان و توزیع‌کنندگان مواد محترقه در فضای مجازی خبر داد.
​هشدار پلیس فتا به فروشندگان و سازندگان مواد محترقه/ شهروندان توصیه های پلیس را جدی بگیرند
به گزارش شستون؛ سرهنگ علی سرحدی در گفتگو با عصرهامون با بیان اینکه متاسفانه در روز‌های نزدیک به چهارشنبه آخر سال شاهد افزایش تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی با موضوع ساخت، تهیه، خرید و فروش مواد محترقه هستیم، اظهار کرد: از شهروندان تقاضا داریم توصیه‌های پلیس را در این خصوص جدی بگیرند، زیرا صدمات جسمی و تلفات جانی قابل جبران نیست.
وی حادثه دیده گان چهارشنبه آخر سال را طیف جوان و نوجوان دانست و ادامه داد: نقش نظارتی والدین باید علاوه بر فضای واقعی در فضای مجازی نیز فعال بوده خطرات را به فرزندان خود گوشزد کنند.
سرحدی بیان داشت: برخی از سایت‌ها و کانال های تلگرامی در زمینه آموزش طرز تهیه و ساخت مواد محترقه فعالیت می‌کنند که در این خصوص برخی افراد شناسایی شده و با همکاری دستگاه قضا با این افراد سود جو برخورد خواهد شد.
رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان با هشدار به گرداندگان وبگاه ها، صفحه ها، کانال‌ها و گروه‌ها در شبکه‌های اجتماعی مختلف که اقدام به انتشار محتوای آموزشی ساخت مواد منفجره و محترقه و همچنین فروش مواد محترقه غیرمجاز می کنند بیان داشت: که این گونه موارد توسط کارشناسان پلیس فتا رصد شده و برابر قانون با خاطیان و مجرمان رفتار خواهد شد.
وی در پایان از خانواده ها و کاربران فضای سایبر درخواست کرد که در صورت مشاهده مشاهده سایت‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی که ساخت مواد محترقه و منفجره را آموزش می‌دهند از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی اعلام نمایند تا پلیس در کوتاه ترین زمان با افراد خاطی برخورد کند.

انتهای پیام//
يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۲
کد مطلب: 10777
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *