800
۰
معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان:

رشد 15 درصدی کشفیات مواد مخدر در سیستان و بلوچستان/نقش مهم مجمع خیرین در راستای کاهش اعتیاد

معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: تشکیل مجمع های خیریه در راستای کاهش اعتیاد از نقش مهمی برخوردار است و باید خیرین در این امر ورود جدی داشته باشند.
رشد 15 درصدی کشفیات مواد مخدر در سیستان و بلوچستان/نقش مهم مجمع خیرین در راستای کاهش اعتیاد
محمد هادی مرعشی در گفت و گو با شستون اظهار کرد: معضل اعتیاد صرفا محدود به کشور ایران نیست و در این حوزه هر اندازه کار کنیم کم است.

وی در ادامه گفت: 15 درصد کشفیات مواد مخدر در استان سیستان و بلوچستان در سال 96  نسبت به سال قبل آن افزایش داشته است و این نشان از برنامه ریزی مدون جهت مقابله با این موضوع بوده است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان یادآوری کرد : تشکیل مجمع های خیریه در راستای کاهش اعتیاد را ضروری است و باید خیرین در این امر ورود جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه اقدامات پژوهشی و تنظیم سند چشم انداز برای استان باید در ولویت ها قرار بگیرد، توضیح داد: جهت تحقق این هدف آمادگی لازم برای حمایت از کارهای پایان نامه ای دانشجویان وجود دارد.

مرعشی با اشاره به اینکه دانشگاه ها با انجام کارهای تحقیقاتی و علمی می توانند کمک بسیار خوبی در زمینه اعتیاد داشته باشند، تصریح کرد:  با تشکیل کمیته های تخصصی مختلف در حوزه درمان، فرهنگی و اجتماعی می توان به خیلی از موارد دست یافت و برنامه‌ریزی دقیقی در این زمینه انجام داد.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری در پایان اذعان داشت: آگاهی بخشی در زمینه خطرات مواد مخدر باید از خانواده ها شروع شود و در این راستا از ظرفیت نهاد های مدنی و روحانیون جهت بیان مسائل اجتماعی و ترک اعتیاد استفاده شود.


انتهای پیام / م.ش
پنجشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۸
کد مطلب: 10876
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *