800
۰

سایه مافیا بر سر آزمون مدارس تیزهوشان

نماینده مردم همدان در مجلس گفت:اینکه آزمون سمپاد را بردارند و چگونه نخبگان را انتخاب کنند، بحث مهمی است و نباید این امر سلیقه ای باشد و البته متاسفانه در این رابطه مافیا فعال هستند.
سایه مافیا بر سر آزمون مدارس تیزهوشان
به گزارش شستون؛ حمیدرضا حاجی بابایی درخصوص طرح ادغام و یا حذف مدارس تیزهوشان گفت: ماهم موافق طرح آزمون تیزهوشان هستیم اما اینکه نخبگان چگونه انتخاب می شوند، حرف مهمی است و باید باحساب و کتاب و عدالت باشد.
وی اظهار کرد: در این زمینه اگر منظور وزیر آموزش و پرورش این است که آزمون نباشد و یا نوع آزمون بد است، ماهم موافقیم چراکه پشت آزمون مافیا وجود دارد و مافیا نیز از داخل آموزش و پرورش هستند.
وی ادامه داد: البته نباید این به معنای حذف تیزهوشان و یا سمپاد از مرحله اول یا متوسطه اول باشد که دوستانی پیگیری می کردند متوسطه اول را به بهانه آزمون حذف کنند که دراین زمینه ما پیگیری هایی داشتیم و سپس شورای انقلاب ورود پیدا کرد و در سخنان اخیر رهبر انقلاب در دانشگاه فرهنگیان به وجود مدارس تیزهوشان تاکید شد.حال که تاکید رهبری براین مهم است، ماهم آن را قبول داریم و بحث آزمون نباشد.
نماینده مردم همدان در مجلس ادامه داد: اما اینکه آزمون را بردارند و چگونه نخبگان را انتخاب کنند، بحث مهمی است و نباید این امر سلیقه ای باشد.
حاجی بابایی در کشور ممکن است بیش از یک میلیون دانش آموز کلاس ششم ابتدایی که اعلام آمادگی می کنند وارد مرحله متوسطه اول تیزهوشان شوند، به فرص 250 هزار نفر حضور پیدا کنند و این باید به شکلی باشد که عدالت رعایت شود و با حساب و کتاب وارد این مدارس شوند که برای این امر راهکارهایی وجود دارد که نباید ازاین راهکارها حرف بیرون آید؛ بنابراین کار آموزش و پرورش در این زمینه سنگین است و باید با دقت انجام شود.
حاجی بابایی در پایان سخنانش در خصوص تعیین تکلیف اجرای این طرح گفت: اعلام کرده اند که طی روزهای پیش رواین هفته این امر اعلام می شود و باید خانواده و دانش آموزان از سرگردانی در آیند و امروز حدود 200 هزار دانش آموز بلا تکلیفند.

منبع: دانا
يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۳
کد مطلب: 11015
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *