800
۰
امام جمعه شهرستان سراوان:

امام حسن (ع) یکی از محبوب ترین شخصیت ها نزد پیامبر (ص)/محور ولایت بر پایه شناخت مردم نسبت به دین خدا است

امام جمعه شهرستان سراوان گفت: امام حسن (ع) مردم را به سوی دین خدا ارجاع می دادند و بستر را برای جانشین بعد از خود فراهم می کردند طوری که محور ولایت را برای شناخت بیشتر مردم در نصایح خود داشته اند.
امام حسن (ع) یکی از محبوب ترین شخصیت ها نزد پیامبر (ص)/محور ولایت بر پایه شناخت مردم نسبت به دین خدا است
حجت السلام و المسلمین مجتبی بامری در گفت و گو با شستون ضمن تبریک به مناسبت ولادت با سعادت دومین نور آسمانی با بیان اینکه امام حسن (ع) یکی از چهره های برجسته تاریخ اسلام است و الگوی برای کسانی که می خواهند بندگی خدا را داشته باشند، گفت: یکی از محبوب ترین شخصیت ها نزد پیامبر اکرم (ص) امام حسن مجتبی (ع) بوده است.

وی با اشاره به اینکه در تمام موضوعات برجسته اسلامی و دینی پیامبر اکرم (ص) نام امام حسن مجتبی (ع) را ذکر فرموده است، اذعان داشت: امام حسن (ع) در زیر قبا پیامبر (ص) و یکی از دل دادگان ولایت بوده است.

امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه امام حسن مجتبی (ع) در بین اهل تشیع و تسنن از جایگاه خوب و ثابتی قرار دارد و همه ارادت خاصی به این بزرگوار دارند، تصریح کرد: اگر کسی می خواهد در مباحث رفتاری، اجتماعی، نگرشی، شکیبایی و بندگی خدا جایگاهی داشته باشد باید این بزرگوار را الگو قرار دهد.

وی ادامه داد: پیروی از امام حسن (ع) به این موضوع بستگی دارد که چقد افراد به این وجودیت نورانی شناخت داشته باشند.

حجت السلام  و المسلمین بامری یادآوری کرد: امام حسن (ع) مردم را به سوی دین خدا ارجاع می دادند و بستر را برای جانشین بعد از خود فراهم می کردند طوری که محور ولایت را برای شناخت بیشتر مردم در نصایح خود داشته اند.

وی در پایان تصریح کرد: امام حسن مجتبی (ع) شخصیتی بود که همه اقشار ایشان را می شناختند و دشمنان نسبت به این بزرگوار عقده داشتند و امامت ایشان برای دشمن سدی بود که نمی گذاشت به اهداف و انحرافات خود برسند که موجب شد با توطئه و خوراندن سم ایشان را به شهادت رساندند.
 

انتهای پیام/م.ش
 
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب: 11126
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *