800
۰
دبیر هیئت بازی های بومی و محلی سراوان خبر داد؛

ادامه دار بودن حرکت قطار بازی های بومی و محلی سراوان در هفته تربیت بدنی

دبیر هیئت بازی های بومی و محلی شهرستان سراوان گفت: به مناسبن هفته تربیت بدنی و ورزش، جشنواره بازی های بومی و محلی در روستای مورت بخش بم پشت و مدارس سطح شهرستان برگزار شد.
ادامه دار بودن حرکت قطار بازی های بومی و محلی سراوان در هفته تربیت بدنی
مصطفی دهواری در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه هیئت بازی های بومی و محلی به مناسبت های مختلف ملی در حال برگزاری جشنواره های فرهنگی و ورزشی است، اظهار کرد: به مناسبت هفته تربیت بدنی جشنواره بازی های بومی و محلی در دو رشته شیطوک(لی لی) و طناب کشی در روستای مورت بخش مرزی بم پشت سراوان برگزار شد.
 وی افزود: لیلا اله وردی، آزیتا بهرام زهی و هایده عالی زهی به ترتیب مقام های اول تا سوم رشته لی لی را از آن خود کردند.
 دبیر هیئت بازی های بومی و محلی سراوان خاطر نشان کرد: همچنین در رشته طناب کشی حفیظه بلوچ زهی مقام اول، زهرا بهرام زهی مقام دوم، مریم تنگوزهی مقام سوم و فاطمه بهرام زهی مقام چهارم را کسب کرد.
دهواری در ادامه با اشاره به برگزاری بازی های بومی و محلی در مدرسه غیر انتفاعی دانش سراوان که در دو رشته طناب کشی و دارت برگزار شد، گفت: در رشته طناب کشی هشت تیم حضور داشتند که تیم دانش متشکل از احمد فاضل زهی، علی شهنوازی، ابوبکر دهواری،  مراد میرشکار، حسین نوروزی و اشکان دهواری بود، توانست با غلبه بر دیگر حریفان مقام نخست این رشته را از آن خود کند.
 وی تصریح کرد:  در رشته دارت علی دهواری، نعیم بلوچ زهی  و امیر حمزه دهواری نیز مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
دبیر هیئت بازی های بومی و محلی سراوان اظهار کرد: به منظور گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش جشنواره بازی های بومی و محلی با همکاری  آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان در دبیرستان کار و دانش برگزار شد.
 وی افزود: این جشنواره که در  پنج رشته  هفت سنگ، طناب کشی، چهار حلقه، بولینگ فوتبال و دوز حلقه به اجرا در آمد، در رشته هفت سنگ چهار تیم، در رشته طناب کشی هشت تیم، در  رشته چهار حلقه 6تیم، در رشته بولینگ فوتبال 25 نفر و در رشته9 دوز حلقه 6 تیم حضور داشت که با هم به رقابت پرداختند.

انتهای پیام


 
يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب: 12189
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *