800
۰
رئیس جهاد کشاورزی سراوان:

احداث 9 هکتار گلخانه در سراوان در سال 97 با سرمایه گذاری بخش خصوصی

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سراوان گفتاز ابتدای سال 97 تا کنون 9 هکتار گلخانه با مبلغ 9 میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان سراوان احداث شده است.
احداث 9 هکتار گلخانه در سراوان در سال 97 با سرمایه گذاری بخش خصوصی
شیرزاد کمالی در گفت و گو با شستون با بیان اینکه کل سطح گلخانه های احداث شده و در حال احداث 47 هکتار در شهرستان است، اظهار کرد: در سال 97 در بحث احداث گلخانه شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان پیشرو بوده است.

 وی افزود: 9 هکتار گلخانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی در سه بخش مرکزی، جالق و بم پشت شهرستان احداث شده که بیشترین سطح احداث گلخانه در بخش جالق بوده است.

 مدیر جهاد کشاورزی سراوان خاطر نشان کرد: گلخانه ها با آورده شخصی افراد احداث شده که جمعا مبلغ 9 میلیارد تومان بدون اخذ تسهیلات بانکی احداث شده است.

کمالی با بیان اینکه در دو سه سال اخیر شهرستان سراوان از حالت تک کشتی خارج شده است؛ گفت: در حال حاضر در گلخانه های سطح شهرستان سراوان بادمجان، خیار، کدو، فلفل دلمه ای کشت می شود که سال گذشته نیز شاهد کشت توت فرنگی در گلخانه های شهرستان بوده ایم.

وی تصریح کرد: فصل کشت گلخانه های شهرستان از ابتدای شهریور آغاز می شود که در حال حاضر برداشت خیار از گلخانه های شهر گشت آغاز شده و در ماه های آینده شاهد برداشت محصول بادمجان، کدو و فلفل دلمه ای خواهیم بود.


انتهای پیام/الف.د 
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۴
کد مطلب: 12467
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *