800
۰
کارشناس مسائل سیاسی:

لازمه فراهم سازی بستر مناسب در فضای مجازی برای فعالیت موثرهمه اقشار مردم

کارشناس مسائل سیاسی گفت: برای فعالیت موثر همه اقشار مردم لازم است که بستر مناسب در این فضا برای بهره برداری مناسب فراهم شود.
لازمه فراهم سازی بستر مناسب در فضای مجازی برای فعالیت موثرهمه اقشار مردم
پیرمحمد ملازهی در گفت و گو با شستون با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مردم قم مبنی بر اینکه از ابزارهای فضای مجازی برای تو دهنی دشمن استفاده شود، اظهار کرد: در حال حاضر فضای مجازی به گونه ای گسترش پیدا کرده و با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اینگونه برداشت می شود که خود مردم ایران به شکل موثر از این فضا استفاده کنند.
 وی افزود: استفاده مردم باید به گونه ای موثر باشد که بتوانند تهدید هایی که علیه ایران در سطح جهانی وجود دارد، خنثی کنند.
 کارشناس مسائل سیاسی گفت: در واقع باید با ایجاد بسترهای مناسب فضایی را ایجاد کرد که در فضای واقعی تر بتوان حرکت کرد.
ملازهی خاطر نشان کرد: بستر های لازم در این فضا وجود ندارد که بتوانیم در مسیر مورد نظر حرکت کنیم چرا که در حال حاضر این فضا از دست افراد تأثیر گذار خارج شده و به دست توده هایی افتاده که نمی توانند  از این فضا به طور صحیح استفاده کنند.
وی اضافه کرد: اگر با برنامه ریزی دقیق شرایط مناسب نیز فراهم شود، بخش های تأثیرگذار و مثبت این فضا نیز فراهم می شود.
کارشناس مسائل سیاسی با توجه به پیشرفت تکونولوژی در زمینه مخابراتی، اذعان کرد: باید فضای به گونه ایجاد شود که مردم انتخاب کنند و با ایجاد محدودیت نمی توان حرکت کرد.
ملازهی با اشاره به ورود بسیج به فضای مجازی، گفت: در زمینه سایبری بسیج موفقیت هایی را داشته اما با شرایط جامعه باید بررسی کرد به چه میزان موفق بوده اند.
وی خاطر نشان کرد: به طور مثال، در صدا و سیما همه امکانات وجود دارد اما نتوانسته در جهتی استفاده کند که فضای مجازی به این گستردگی شکل نگیرد اما در واقع بسترهای لازم برای انجام یک حرکت تبلیغاتی  که جامعه  آمادگی پذیرش را داشته باشد که بتواند حرکت کند وجود ندارد.

انتهای پیام/الف.د
 
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۹
کد مطلب: 13208
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *