800
۰
سرپرست اداره ورزش و جوانان مهرستان:

تباه کردن سبک زندگی سالم با مصرف دخانیات/ غنی سازی اوقات فراغت بهترین روش جلوگری از استعمال مواد دخانی

سرپرست اداره ورزش و جوانان مهرستان گفت: بهترین راه برای جلوگیری و پیشگیری قبل از درمان و مصرف مواد دخانی پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان با ورزش است.
تباه کردن سبک زندگی سالم با مصرف دخانیات/ غنی سازی اوقات فراغت بهترین روش جلوگری از استعمال مواد دخانی
عبدالصمد ناظری در گفتگو با شستون بیان کرد: در جامعه امروز در دسترس بودن مواد دخانی و دسترسی آسان نوجوانان و جوانان به آن باعث تباهی سبک زندگی سالم، خانواده و جامعه شده است.

وی با بیان اینکه امروزه انواع دخانیات مدرن و سرگرم کننده های لحظه ای برای مقبولیت جوانان در جامعه راوج یافته که اکثر جوانان آن را به صورت سرگرمی مصرف و استفاده می کنند، گفت: این امر باعث می شود به مرور به آن مواد دخانی عادت کنند و بعد از مدتی به آن وابسته می شوند و دل کندن از آن سرگرمی ابتدایی برای افراد سخت می شود که در واقع در منجلاب اعتیاد گرفتار شده  و باعث از هم گسیختگی کانون گرم خانواده و تبعات و ناهنجاری های جبران ناپذیری برای جامعه می شوند.

سرپرست اداره ورزش و جوانان مهرستان بهترین راه برای جلوگیری و پیشگیری قبل از درمان را پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان با ورزش دانست و افزود: وقتی یک جوان در فضا و سالن های ورزشی قرار می گیرد انرژی خود را آنجا تخلیه می کند و ورزش استرس جسمی و استرس روانی فرد را کم می‌کند به طوریکه هنگام کار کردن و تمرین، انجام فعالیت‌های روزمره و حتی تماشای تلویزیون بدن تحت فشار قرار می‌گیرد و باعث تخلیه انرژی افراد می شود.

 ناظری در ادامه در خصوص چالش ترک اعتیاد و بازگشت دوباره بیماران به این مرض اذعان کرد: بدن هنگام ورزش کردن خود را تنظیم و کالیبره می‌کند، البته همان‌طور که بدن به کمک ورزش، سلامت خود را بازمی‌یابد و اهداف تعریف شده به دست می‌آید، ورزش حس خوشایند پیشرفت، غرور و ارزشمند بودن را نیز القاء می‌کند. بیمار پس از رسیدن به معیار تعیین شده، احساس موفقیت می‌کند و روحیه قوی‌تری برای رسیدن به هدف غائی خود، مبنی بر پاک ماندن پیدا می‌کند.
وی خاطر نشان کرد: به علاوه ورزش مستمر الگوی خواب را منظم می‌کند، انرژی را افزایش می‌دهد و حس سلامتی را ارتقاء می‌دهد، تمامی این مزایا به مدیریت زندگی و لذت‌ بخش ساختن آن کمک می‌کند و تحمل دوران پس از ترک اعتیاد را برای بیمار راحت‌ تر می‌کند.

سرپرست اداره ورزش و جوانان مهرستان تصریح کرد: ورزش های پیاده روی در فضای آزاد، شنا کردن، ورزشه ای قدرتی و یوگای قدرتی که نیاز به انرژی بیشتری دارد، به تقویت بدن کمک می‌کند و هنگام انجام دادن این حرکات دوپامین در مغز آزاد می‌شود. حرکات ترمیمی و ملایم‌تر یوگا فرد را آرام می‌کند و استرس و اضطرابی را که محرک برگشت به اعتیاد است را از بین می‌برد.

ناظری همچنین از برگزاری کلاس های طرح اوقات فراغت از اول تیر ماه برای پر کردن اوقات فراغت نونهالان، نوجوانان و جوانان در رشته های فوتبال، فوتسال، دو و میدانی، ژیمناستیک و بوکس در شهرستان مهرستان خبر داد.

انتهای پیام/الف.د
يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۱
کد مطلب: 14472
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *