800
۰
در راستای مبارزه با ملخ های صحرایی؛

هزار هکتار از مزاع مهرستان سمپاشی و ردیابی شده است/ ایجاد اخلال در مبارزه با ملخ های صحرایی توسط مردم

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهرستان گفت: در راستای مبارزه با ملخ های صحرایی در مجموع هزار هکتار از مزارع سطح شهرستان مهرستان ردیابی و سمپاشی شده است.
هزار  هکتار از مزاع مهرستان سمپاشی و ردیابی شده است/ ایجاد اخلال در مبارزه با ملخ های صحرایی توسط مردم
نعمت الله  قنبر زهی در گفت و گو با شستون با اشاره به ورود ملخ های صحرایی از دو ماه گذشته در شهرستان مهرستان، بیان کرد:  ظرف دو ماه گذشته  در مجموع در راستای مبارزه با ملخ های صحرایی هزار هکتار از سطح مزارع و باغات منطقه سمپاشی و ردیابی شده است.

 وی با توجه به ممانعت برخی از مردم از سمپاشی مزارع، افزود: ممانعت مردم از سمپاشی جهت مبارزه با ملخ ها در کار پرسنل جهاد کشاورزی اخلال ایجاد کرده  است که انتظار می رود مردم همکاری لازم را با این ارگان داشته باشند.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهرستان با بیان برگزاری جلسات ستاد بحران شهرستان در راستای مبارزه به ملخ های صحرایی، خاطر نشان کرد: مهم ترین خواسته جهاد کشاورزی از شهروندان مهرستانی اطلاع رسانی است که به محض مشاهده هر گونه از ملخ ها موضوع را به این ارگان و دهیاری ها و شوراها جهت اقدام به موقع اطلاع دهند.

 قنبر زهی در ادامه از شهروندان خواست تا به مدت 20 روز از چرای دام ها در مراتعی که سمپاشی انجام شده پرهیز کنند تا از خسارت و تلفات دام ها جلوگیری شود.

وی در پایان یادآور شد:  در برخی از نقاط شهرستان در صورت اطلاع رسانی جهت سمپاشی مزارع، اما مردم مانع از مبارزه با ملخ ها شدند که پس از دو هفته پوره ملخ به ملخ بالغ تبدیل شده و به مزارع و باغات کشاورزی خسارت وارد شد.

انتهای پیام/الف.د
شنبه ۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۸
کد مطلب: 14532
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *