800
۰
مدیر جهاد کشاورزی سراوان:

اجرای سیستم آبیاری نوین برای 358 هکتار از اراضی کشاورزی در سراوان/ افتتاح اولین سیستم آبیاری کم فشار شهرستان در هفته دولت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان گفت: در حال حاضر کشاورزان شهرستان سراوان 358 هکتار از اراضی شهرستان را برای اجرای عملیات سیستم های آبیاری تحت فشار و کم فشار ثبت نام کرده اند.
اجرای سیستم آبیاری نوین برای 358 هکتار از اراضی کشاورزی در سراوان/ افتتاح اولین سیستم آبیاری کم فشار شهرستان در هفته دولت
شیرزاد کمالی در گفت و گو با شستون با بیان اینکه یکی از سیاست های جهاد کشاورزی آبیاری تحت فشار مزارع کشاورزی است، اذعان کرد: افرادی که سند مالکیت زمین کشاورزی آنها محرز و دارای پروانه بهره برداری چاه آب هستند، می تواند از سیتم های آبیاری نوین استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه 85 درصد از هزینه های آبیاری تحت فشار و کم فشار  را دولت پرداخت می کند، افزود: بهره برداران می توانند علاوه بر استفاده از کمک های نقدی که به صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی واریز می شود، به عنوان نیروی کارگری و ماشین آلات کشاورزی در عملیات اجرای سیستم های آبیاری کمک کنند.

 مدیر جهاد کشاورزی سراوان خاطر نشان کرد: در حال حاضر 358 هکتار اراضی کشاورزی و افراد متقاضی برای اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار و کم فشار ثبت نام کرده اند که عملیات طراحی و نقشه برداری آن در ماه جاری انجام می شود.

کمالی در پایان تصریح کرد: در هفته دولت سال جاری شاهد افتتاح اولین آبیاری کم فشار در شهرستان سراوان خواهیم بود.

انتهای پیام/
سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۵
کد مطلب: 14730
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *