800
۰
از ابتدای سال 92 تاکنون صورت گرفت؛

اعطای هویت به بیش از 29 هزار فاقد شناسنامه در سیستان و بلوچستان

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان از اعطای شناسنامه به بیش از 29 هزار فاقد هویت در سطح این استان خبر داد و گفت: عدم ثبت ازدواج قانونی مشکل اصلی فاقدین این سند هویتی است.
اعطای هویت به بیش از 29 هزار فاقد شناسنامه در سیستان و بلوچستان
به گزارش شستون؛ رضا راحت دهمرده در گفت وگو با عصرهامون، گفت: از ابتدای سال 92 تاکنون، 29هزار 810 نفر از فاقد شناسنامه در سطح استان موفق به اخذ این سند هویتی شده اند.

وی با بیان اینکه صدور شناسنامه برای افراد فاقدین این سند هویتی نیازمند طی مراحل و اقدامات لازم در این خصوص است تصریح کرد: یکی از مشکلات اصلی موجود در خصوص فاقدان شناسنامه به ویژه در سیستان و بلوچستان، ازدواج های شرعی است که به صورت رسمی ثبت نمی شود و امکان ارائه خدمات دولتی به افراد را صلب می کند.

مدیرکل ثبت احوال استان خاطرنشان کرد : طبق قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران، هر مرد خارجی که قصد ازدواج با زن ایرانی را دارد باید اجازه دولت را داشته باشد تا در صورت تولد فرزند در ایران، برای آن ها گواهی اتباع خارجه صادر شود و بعد از رسیدن سن کودک به 18 سال بتواند طبق قانون تقاضای تابعیت از وزارت امور خارجه را داشته باشند.

وی ادامه داد: متاسفانه در سیستان و بلوچستان افراد خارجی بدون پاسپورت و مدارک معتبر با زنان ایرانی ازدواج کرده و صاحب فرزند شده اند و هم اکنون مشکلات بسیاری در خصوص دریافت تابعیت برای این افراد وجود دارد.

دهمرده در پایان ضمن اشاره به افزایش آمار ازدواج های قانونی در سطح استان طی سال های گذشته تاکید کرد: اطلاع رسانی گسترده و تغییر نگاه و آگاهی مردم موجب شده تا در سال گذشته 26هزار و 900 ازدواج به صورت قانونی به ثبت برسد.

انتهای پیام/
يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب: 14754
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *