توکل برخدا و اراده قوی رمز موفقیتم در کنکور بود/ روزی 7 ساعت مطالعه داشتم

22 مرداد 1398 ساعت 12:56

رتبه 29 کنکور سراسری علوم انسانی گفت:‌ در طول دوران تحصیلی همواره با توکل بر خدا و اراده قوی که داشتم توانستم موفق باشم.


به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون، بالاخره استرس و هيجان کنکور و نتايج اوليه برای دانش آموزان و خانواده هايشان تمام شد. حالا هر کسی کارنامه کنکورش را در دست دارد و نتيجه زحمات و درس خواندن هايش را می بيند.

در شرايطی که خيلی از کنکوری ها تنها برای قبول شدن در آزمون و راهيابی به دانشگاه دولتی تلاش می کردند دسته ديگری هم بودند که هدف شان کسب رتبه ی دو و سه رقمی کنکور بود.

میلاد درازهی  یکی از جوانان موفق سیستان و بلوچستان است که ساکن شهرستان سراوان بخش بم پشت است.

وی در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار عصرهامون افزود: توقع کسب رتبه بهتری از خود داشتم اما باز هم خدا را شاکر هستم که نتیجه زحمات خود و معلمانم کسب رتبه 29 در کنکور سراسری رشته علوم انسانی شد.

وی بیان کرد: از تابستان سال سوم دبیرستان به طور جدی شروع به برنامه ریزی و درس خواندن کردم در این زمینه در هیچ کلاس، دوره  وآزمون خاصی شرکت نکرده و تنها کتاب های درسی مدرسه را مطالعه کردم به گونه ای که به طور میانگین روزی هفت ساعت به غیر از روزهای پنجشنبه و جمعه که در این دو روز  با فضای مجازی و سایر رسانه ها سرگرم بودم، مطالعه داشتم.

درازهی ادامه داد: تمایل دارم در رشته آموزش مشاوره و راهنمایی کرمان و علوم اجتماعی بیرجند تحصیل و در پایان نیز در شهر و روستای خود خدمت کنم چرا که من و هم سن و سالانم رنج بسیاری از نبود معلم در مدارس شهرمان به دوش کشیدیم به گونه ای که تخصص معلم زبان ما رشته ریاضی بود.

وی رمز موفقیت خود را توکل بر خدا و عدم ناامیدی دانست و گفت: از معلمان و والدینم در راه این موفقیت سپاسگذارم معتقد هستم، امید داشتم که یک روستایی هم می تواند موفق باشد و رتبه برتری کسب کند که طبق خواسته ام پیروز شدم و به تمام داوطلبین کنکور توصیه می کنم با امید بر خدا و بدون استرس در این راه قدم بگذارند.

انتهای پیام/
 


کد مطلب: 15020

آدرس مطلب: http://shastoon.ir/interview/15020/توکل-برخدا-اراده-قوی-رمز-موفقیتم-کنکور-روزی-7-ساعت-مطالعه-داشتم

شستون
  http://shastoon.ir