800
۰
رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان:

بنادر، ظرفیتی برای رونق تولید و اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان بنادر را ظرفیتی برای رونق تولید و اشتغالزایی در استان دانست و گفت: توسعه ظرفیت ها و ترغیب سرمایه گذار در کنارک و چابهار می تواند تاثیر بسزایی در رونق تولید، شکوفایی اقتصاد و اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان داشته باشد.
بنادر، ظرفیتی برای رونق تولید و اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان است
به گزارش شستون؛ نادر میرشکار در گفت وگو با عصرهامون، با بیان ظرفیت های قابل توجه چابهار و کنارک در بخش های مختلف اقتصادی گفت: این بنادر به سبب قرار گرفتن در جغرافیایی منحصر به فرد و برخورداری از موهبت دریا و دسترسی به اقیانوس، پتانسیل و ظرفیت های بالقوه و بالفعل زیادی در صنایع مختلف اعم از تبدیلی صید و صیادی، شیلات و کشاورزی را دارند.

وی با اشاره به وجود صنایع کنسرو سازی، عمل آوری ماهی و میگو، یخسازی، شناورسازی و ... در سواحل جنوب استان و تولید 60 درصد از مجموع تولیدات کنسرو ماهی کشور در کنارک، خاطرنشان کرد: فعالیت غالب واحدهای صنعتی جنوب استان در بخش صنایع تبدیلی شیلات و آبزی پروری است؛ هم اکنون 28 شهرک و ناحیه صنعتی در سیستان و بلوچستان فعالیت می کنند که 2 شهرک صنعتی و 3 ناحیه صنعتی نگور‌، بریس و پسابندر در شهرهای ساحلی کنارک و چابهار با اکثریت قرار گرفته اند و در حال حاضر حتی امکاناتی نظیر آب، برق، شبکه جمع آوری فاضلاب، زنجیره صنایع مرتبط شیلاتی اعم از سردخانه، انجماد، عمل آوری ماهی و میگو، تولید پودر ماهی، یخ سازی، لنج سازی، تولید قوطی کنسرو در شهرک صنعتی کنارک استقرار یافته است.

این مقام مسئول اذعان داشت: علاوه بر این، قرار گرفتن کنارک و چابهار در نقطه ای استراتژیک و دست يابی این بنادر به بازارهای اقتصادی جهان از طریق اقیانوس مساله ای است که می تواند منجر به افزايش منافع اقتصادی از طريق خريد، فروش، سرمايه گذاری در این بنادر باشد.

میرشکار افزود: امروز فرصت برای حضور و بهره وری از فرصت های طلایی بنادر استان برای همه مهیاست و این بنادر آماده جذب سرمایه گذار خصوصی در همه بخش های تجاری_ صنعتی است؛ تردیدی نیست توجه و سرمایه گذاری بیشتر در چابهار و کنارک به ویژه در بخش شیلات می تواند علاوه بر افزایش امنیت و سرعت گرفتن آبادی و توسعه استان، زمینه را برای افزایش فرصت اشتغال در این منطقه از کشور را فراهم کند.

رئیس سازمان صمت استان در خصوص ساز و کار پیش بینی شده برای تسهیل هر چه بیشتر حضور تجار و سرمایه گذاران در چابهار و کنارک نیز، اظهار کرد: با توجه به فاصله نسبتا زیاد این شهرستان ها تا مرکز استان، در تلاشیم تا حداکثر مشکلات واحدهای تولیدی در بخش تأمین مواد اولیه، صدور مجوز و ... از طریق طرح موضوع در ستاد تسهیل استان برطرف کنیم.

انتهای پیام/
يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۳
کد مطلب: 15085
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *