800
۰
مدیرکل دامپزشکی خبر داد:

تشکیل 50 تیم بهداشتی نظارت و کنترل بهداشت گوشت ویژه تاسوعا و عاشورا در سیستان و بلوچستان

مدیرکل دامپزشکی سیستان وبلوچستان از ساماندهی و راه اندازی اکیپ های بازرسی بهداشتی ویژه ایام تاسوعا و عاشورا خبر داد.
تشکیل 50 تیم بهداشتی نظارت و کنترل بهداشت گوشت ویژه تاسوعا و عاشورا در سیستان و بلوچستان
به گزارش شستون، مهدی حسینی در گفت وگو با عصرهامون از آمادگی دامپزشکی استان جهت نظارت بهداشتی بر نذورات قربانی عزاداران حسینی خبر داد و افزود: با توجه به اینکه تعداد زیادی از مردم استان در ایام تاسوعا و عاشورا به قربانی دادن اقدام می‌کنند، ضرورت دارد نظارت دقیقی بر گوشت دام قربانی داشته باشیم.

وی بیان کرد: در این راستا این سازمان به منظور حفظ شعائر اسلامی، سلامت مصرف کنندگان گوشت دام قربانی و تامین بهداشت عمومی اقدام به  ساماندهی و راه اندازی اکیپ های ثابت و سیار، کنترل و نظارت بهداشتی و شرعی در قالب 21 اکیپ ثابت و 29 اکیپ سیار کرد که در این بین 21 دکتر دامپزشک، 61 بازرس بهاشتی گوشت و 14 ناظر شرعی مشارکت دارند.

مدیرکل دامپزشکی استان خطاب به شهروندان ادامه داد: به منظور حصول اطمینان از سلامت و بهداشتی بودن لاشه ها و پیشگیری از ابتلا به بیماری های قابل انتقال بین انسان و دام به اکیپ های سسیار دامپزشکی که در سطح شهر آماده خدمت رسانی می باشند مراجعه تا بازرسی بهداشتی از لاشه های دام قربانی صورت گیرد.
 
حسینی گفت: شهروندان در صورت نیاز می توانند با شماره تلفن 1512 تماس گرفته و علاوه بر سوالات مدنظر در خصوص اعزام بازرس بهداشت گوشتی به محل نیز اقدام کنند.
 
انهای پیام/
 
شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶
کد مطلب: 15350
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *