800
۰
مدیر جهاد کشاورزی سراوان:

سراوان پیشرو در تولید گوشت سفید در سیستان و بلوچستان/ حمایت از مرغداران شهرستان با اجرای طرح ممنوعیت واردات مرغ زنده

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان گفت: اجرای طرح ممنوعیت واردات مرغ زنده در شهرستان در راستای حمایت از تولید مرغداری های سطح شهرستان و جلوگیری از بیماری های مشترک میان طیور و انسان در حال انجام است.
سراوان پیشرو در تولید گوشت سفید در سیستان و بلوچستان/ حمایت از مرغداران شهرستان با اجرای طرح ممنوعیت واردات مرغ زنده
شیرزاد کمالی در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه اجرای طرح ممنوعیت واردات مرغ زنده به شهرستان در راستای حمایت از تولید مرغداران سطح شهرستان در حال انجام است، بیان کرد: یکی از اهداف عدم صدور مجوز واردات مرغ زنده به شهرستان در راستای کنترل بیماری های مشترک طیور و انسان است.

وی افزود: 19 مرغداری فعال در شهرستان سراوان وجود دارد و تا دهه فجر سال جاری دو مرغداری دیگر نیز به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر جهاد کشاورزی سراوان ادامه داد: مرغداری های سطح شهرستان با تولید سالانه بالا  چهار هزار تن گوشت سفید در سراوان پاسخگوی نیاز شهروندان هستند.

کمالی اذعان کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و حمایت از مرغداران در شهرستان توسط دامپزشکی نیاز است تا از تولیدات شهرستان و استان حمایت شود و دلیلی برای واردات مرغ زنده به شهرستان وجود ندارد چرا که سراوان یکی از شهرستان های پیشرو در تولید گوشت سفید در استان است.

وی خاطر نشان کرد:  اگر واردات مرغ  از خارج از شهرستان انجام شود، این امر منجر به ضرر مرغداری های شهر خواهد شد.

انتهای پیام/
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۱
کد مطلب: 15455
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *