800
۰
مدیر اجرایی کانون فرهنگی زنان بلوچ سراوان:

برگزاری دوره های آموزشی با هدف توانمند سازی بانوان/ ایجاد رفاه و توسعه پایدار در جامعه با ورود بانوان به چرخه اقتصادی

مدیر اجرایی کانون فرهنگی زنان بلوچ شهرستان سراوان گفت: به منظور توانمند سازی بانوان روستایی در روستای ناگاه سراوان دوره آموزشی خیاطی لباس سنتی بلوچی در حال برگزاری است.
برگزاری دوره های آموزشی با هدف توانمند سازی بانوان/ ایجاد رفاه و توسعه پایدار در جامعه با ورود بانوان به چرخه اقتصادی
بهناز امرا در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه زنان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل داده اند، بیان کرد: توانمند سازی بانوان روستایی و ورود آنها به سیستم اقتصادی می تواند منجر به توسعه پایدار و رفاه بیشتر در زندگی شود.

 وی افزود: توانمند سازی و اشتغال بانوان روستایی  موجب ایفای نقش مهم و موثر بانوان در تمامی عرصه های زندگی می شود که به همین منظور کانون فرهنگی زنان بلوچ شهرستان سراوان در روستاهای حاشیه شهر اقدام به برگزاری کارگاه ها با هدف تقویت اشتغال زایی بانوان کرده است.

مدیر اجرایی کانون فرهنگی زنان بلوچ شهرستان سراوان نقش موثر بانوان در چرخه تولید و فعالیت های اجتماعی را از دیگر اهداف توانمند سازی بانوان عنوان و ادامه داد: به همت کانون فرهنگی زنان بلوچ شهرستان سراوان و با همکاری اداره میراث فرهنگی و گردشگری کلاس های آموزشی خیاطی  جهت توانمند سازی بانوان در روستای ناگان شهرستان سراوان نیز آغاز شده است. 

وی با بیان اینکه هنر آموزان حاضر در این دوره با انواع مدل های لباس سنتی بلوچی آشنا خواهند شد، تصریح کرد: کلاس های آموزشی خیاطی بلوچی بانوان از 24 شهریور در روستای ناگان آغاز شده است و پس از اتمام دوره  و گذراندن آزمون عملی و کتبی  شرکت کنندگان گواهینامه معتر دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/


پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۷
کد مطلب: 15519
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *