مدیر عامل کانون فرهنگی اجتماعی بانوان سراوان خبر داد:

توانمند سازی بانوان با برگزاری دوره های آموزشی و هنری در سراوان

18 آبان 1398 ساعت 8:52

مدیر عامل کانون فرهنگی اجتماعی بانوان سراوان گفت: در راستای توانمند سازی بانوان و اشتغالزایی دوره های آموزشی خیاطی، آرایشگری و کریشی در شهرستان سراوان برگزار شد.


فریده یوسفی در گفت و گو با شستون بیان کرد: از آنجایی که بانوان نیمی از جمعیت جامعه  را تشکیل می دهند و در اقتصاد خانواده نیز نقش آفرین هستند، برای بانوان سراوانی در فصل تابستان دوره های آموزشی برگزار کرده اند.

 وی افزود: در راستای توانمند سازی و اشتغال بانوان در سه رشته خیاطی، آرایشگری و کریشی در دو دوره هنرجو پذیرفته اند که پس از اتمام دوره های آموزشی اکثر بانوان حاضر در این کلاس ها، مشغول به اشتغال شده اند.

 مدیر عامل کانون فرهنگی و اجتماعی بانوان سراوان خاطر نشان کرد: با نوجه به شرایط این منطقه، بستر مناسب اشتغال در رشته های ذکر شده نسبت به دیگر رشته های هنری بیشتر است و به همین منظور در تابستان سال جاری دوره های آموزشی در کانون برگزار شد.

 یوسفی تصریح کرد:خود هم به عنوان مدیر عامل کانون و مشاور فرماندار در امور بانوان پیگیر برگزاری دوره های آموزشی بوده تا با ارائه آموزش های لازم و مناسب، توانمند سازی و حمایت بانوان بتوانند با داشتن حداقل امکانات و تسهیلات در منزل خود زمینه اشتغال را فراهم کنند.

 انتهای پیام/


کد مطلب: 16021

آدرس مطلب: http://shastoon.ir/interview/16021/توانمند-سازی-بانوان-برگزاری-دوره-های-آموزشی-هنری-سراوان

شستون
  http://shastoon.ir