800
۰
مسئول دفتر تقریب مذاهب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان:

فرهنگ سازی تقریب مذاهب باید یکی از مهم ترین رسالت های اعضای هیات های علمی باشد/ وظیفه اساتید مقابله با تفکرات تفرقه انگیز است

احمد رضا طاهری گفت:در نظر مقام معظم رهبری تقریب مذاهب اسلامی یک استراتژی است، از اینرو فرهنگ سازی تقریب مذاهب باید یکی از مهمترین رسالت های اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه استان باشد، خصوصا اساتیدی که متخصص علوم اسلامی و علوم اجتماعی هستند.
فرهنگ سازی تقریب مذاهب باید یکی از مهم ترین رسالت های اعضای هیات های علمی باشد/ وظیفه اساتید مقابله با تفکرات تفرقه انگیز است
به گزارش شستون، احمد رضا طاهری مسئول دفتر تقریب مذاهب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان در نشستی با اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان در خصوص فعالیت های دفتر تقریب مذاهب اسلامی دانشگاه گفت: دفتر تقریب مذاهب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان اخیرا با یک شورای بیست نفره و چهار کارگروه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، و بانوان شروع به فعالیت کرده است.
 
وی بیان کرد: فعالیت های تقریب مذاهب اسلامی قبل از تاسیس این دفتر توسط سازمان های مختلف خصوصا دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان سیستان و بلوچستان فعال بوده اند اما اخیرا دانشگاه آزاد اسلامی کشور با چهار دفتر در استان های مختلف نیز وارد این نوع فعالیت ها شده که با رویکرد علمی موضوع تقریب مذاهب اسلامی را ترویج می دهد. 
 
مسئول دفتر تقریب مذاهب دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص تقریب مذاهب اسلامی کرد، گفت: در نظر مقام معظم رهبری تقریب مذاهب اسلامی یک استراتژی است، از اینرو فرهنگ سازی تقریب مذاهب باید یکی از مهمترین رسالت های اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه استان باشد، خصوصا اساتیدی که متخصص علوم اسلامی و علوم اجتماعی هستند. 
 
️ استادیار علوم سیاسی در ادامه افزود: در تقریب مذاهب اسلامی ضمن درک تفاوت‌ها هدف آن است که تفاوت ها تبدیل به تنش نشوند. وجود تفاوت‌ها امری است عادی اما مهم آن است که انسان در کنار تفاوت‌ها بتواند به مشترکات بپردازد و آنها را بیش از پیش ترویج دهد و در عین حال اصل را بر رشد و توسعه جامعه قرار دهد. 
 
طاهری یکی دیگر از مهمترین وظایف اساتید را مقابله با تفکرات تفرقه انگیز دانست و به آموزش صحیح نسل جوان در راستای اهمیت نهادن به انسجام مذهبی و اتحاد ملی تاکید کرد. 
 
️ در پایان عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان برگزاری نشست ها و کارگاه های تقریب مذاهب اسلامی و شرکت در اردوهای فرهنگی علمی، و برجسته کردن فعالیت های تقریبی را از دیگر فعالیت های اعضای هیات علمی و اساتید دانست. 

انتهای پیام/
يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۰
کد مطلب: 17226
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *