800
۰
رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران:

تا کنون هیچ مورد مشکوکی از کرونا در سیب و سوران مشاهده نشده / تنها راه پیشگیری رعایت بهداشت فردی است

ایوب کرد تمینی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ مورد مشکوکی از کرونا ویروس در سیب و سوران مشاهده نشده است، گفت: تنها راه پیشگیری از این ویروس رعایت بهداشت فردی و شست و شوری دست ها با آب و صابون است.
تا کنون هیچ مورد مشکوکی از کرونا در سیب و سوران مشاهده نشده / تنها راه پیشگیری رعایت بهداشت فردی است
ایوب کرد تمینی رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه شرایط در این شهرستان عادی است، بیان کرد: در صورت مراجعه بیمار مشکوک به کرونا ابتدا توسط پزشک ویزیت و در صورت نیاز به بیمارستان اعزام خواهد شد که تا کنون هیچ مورد مشکوکی در شهرستان مشاهده نشده است.

وی افزود: تنها راه درمان، پیشگیری و رعایت بهداشت فردی، شستشوی مرتب دست ها، عدم حضور در مکان های تجمعی، عدم دست دادن و روبوسی با افراد مشکوک، تغذیه مناسب است.

 رئیس مرکز بهداشت شهرستان سیب و سوران ادامه داد: جهت بالا بردن ایمنی بدن مردم از میوه و سبزیجات تازه استفاده کنند، از مصرف غذاهای آماده و مواد گوشتی و تخم مرغ به طول کامل پرهیز کنند.

کرد تمینی خاطر نشان کرد: ویروس کرونا از طریق دست زدن به وسایل آلوده، تماس نزدیک با انسان مبتلا و انتشار از راه هوا منتقل می شود  لذا مردم  از دست دادن و روبوسی به جد خود داری کرده، به طور مداوم دست های خود را با آب و صابون بشوند و یا از دستمال آغشته به الکل استفاده کنند.

وی گفت: قدرت سرایت این بیماری در مقایسه با آنفولانزای فصلی زیاد است اما میزان کشندگی آن تاکنون نسبتا پایین بوده است.

رئیس مرکز بهداشت سیب وسوران در پایان به شهروندان توصیه کرد برای آگاهی از راه های پیشگیری و آخرین وضعیت بیماری کرونا ویروس جدید فقط به اطلاعیه ها و پیام های وزارت بهداشت که از طریق صدا و سیما و شبکه های معتبر اجتماعی منتشر می شود، توجه کنند.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۱
کد مطلب: 17370
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *