800
۰
به منظور حفط سلامت و ایمنی شهروندان انجام شد؛

توصیه متخصص بیماری های عفونی به افراد حاضر در مراسم احیا/ ضروری بودن استفاده از لوازم شخصی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

به منظور حفظ سلامت و ایمنی شهروندان در مراسم احیای شب های قدر یک پزشک متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری توصیه هایی را به شهروندان کرد.
توصیه متخصص بیماری های عفونی به افراد حاضر در مراسم احیا/ ضروری بودن استفاده از لوازم شخصی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا
ابوالحسن صفدری متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری در گفت و گو با شستون بیان کرد:  با توجه به قرار گرفتن در شب های قدر لازم افرادی که به مساجد و اماکن عمومی برای راز و نیاز و انجام اعمال این شب ها مراجعه می کنند نکات بهداشتی را رعایت کنند.

 وی با بیان اینکه بیماران ریوی از حضور در اماکن عمومی و مساجد به شدت خود داری کنند، ادامه داد:  شرکت کنندگان در مراسم احیای شب های قدر، در خانه وضو بگیرند، از مهر، سجاده، قرآن، تسبیح و کتاب ادعیه شخصی استفاده و فاصله یک تا یک و نیم متر از تمامی جهات با افراد دیگر را رعایت کنند و حتما با ماسک و دستکش حضور داشته باشند.

متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری همچنین از افرادی که دارای علائم مشکوک به کرونا مانند سرفه هستند، خواست تا از مراجعه به اماکن عمومی و مساجد به شدت خود داری کنند و افزود: برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن توصیه می شود تا مواد غذایی حاوی ویتامین c و آنتی اکسیدان استفاده شود، آب و مایعات در وعده سحر و افطار بیشتر مصرف شود و همچنین ورزش و فعالیت های هوازی نیز می تواند سیستم ایمنی بدن را بالا برد.

صفدری اضافه کرد: مسئله مهم در رابطه با پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، قرنطینه افراد مشکوک و یا ناقل و همچنین ضدعفونی کردن سطوح و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است که اگر رعایت نشود منجر به گسترش کووید 19 می شود.

 وی خاطر نشان کرد: همچنین به شهروندان توصیه می شود در محیط کار از ماسک و دستکش استفاده کرده، فاصله یک و نیم را با افراد رعایت و از ارتباط با افراد مشکوک و ناقل ویروس کرونا پرهیز کنند.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۵
کد مطلب: 18305
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *