800
۰
کارشناس مسائل سیاسی و خاورمیانه:

فتح خرمشهر با شکل گیری گروه های بسیج مردمی در سراسر کشور میسر شد/ ایجاد تفرقه میان اقوام و مذاهب ایران با استفاده از ابزار های مختلف

پیرمحمد ملازهی گفت: با توجه به مقاومتی که توسط مردم در سراسر کشور در قالب بسیج شکل گرفت و این نیروها در کنار سپاه و ارتش قرار گرفتند پیروزی و فتح خرمشهر حاصل شد.
فتح خرمشهر با شکل گیری گروه های بسیج مردمی در سراسر کشور میسر شد/ ایجاد تفرقه میان اقوام و مذاهب ایران با استفاده از ابزار های مختلف
پیرمحمد ملازهی کارشناس مسائل سیاسی و مسائل خاورمیانه در گفت و گو با شستون بیان کرد: مسئله عمده در بحث مقاومت باز می گردد به چگونگی شرایط ایران که پس از پیروزی انقلاب اسلامی پیش آمد.

 وی با بیان اینکه طرح استکبار ستیزی و استبداد ستیزی که به عنوان هدف اصلی انقلاب هدف گذاری شده بود،  در آن زمان منجر به وجود آمدن دو جریان مخالف شد، افزود:  یک جریان مربوط به قدرت های بزرگ که در رأس آن آمریکا بود به دلیل اینکه با شکل گیری انقلاب اسلامی بسیاری از پایگاه های خود را از دست داد و در حقیقت  یک شکست بزرگ را متحمل شد.

کارشناس مسائل سیاسی و خاورمیانه با اشاره به اینکه شعار نه شرقی و نه غربی که توسط امام راحل (ره) مطرح شده بود مورد مخالفت جدی غربی ها و شوروی قرار گرفت، اضافه کرد: از طرف دیگر صدام حسین و حزب بعث که در آن زمان در قدرت و وابسته به روس ه ابود، نگران ترویج انقلاب اسلامی به دیگر ممالک شد  که توانست با موافقت آمریکا و حمایت کشورهای عربی حمله گسترده ای را علیه ایران انجام دهد.

ملازهی اذعان کرد: در واقع هدف آنها از حمله به ایران تصرف خوزستان نبود بلکه قصد داشتند نظام اسلامی را سرنگون کنند که با محاسبه این که در کوتاه ترین زمان مکمن با حملات گسترده به این هدف رسند، به ایران حمله کردند.

وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: اما با توجه به مقاومتی که توسط مردم در سراسر کشور در قالب بسیج شکل گرفت و این نیروها در کنار سپاه و ارتش قرار گرفتند پیروزی و فتح خرمشهر حاصل شد.

کارشناس مسائل سیاسی و خاورمیانه در ادامه خاطر نشان کرد: واقعیت این است که سیاست های کلی که در ارتباط با انقلاب در کل دنیا شکل گرفت منافع بسیاری از کشورها به خطر افتاد  و این کشورها گروه هایی را در مناطقی تشکیل دادند تا با مشغول کردن  ایران  در داخل موجب شوند ایران اهداف خود را نتواند عملی کند.

 ملازهی با اشاره به اینکه تردیدی وجود ندارد که مخالفین از هر ابزاری برای ایجاد تفرقه میان اقوام و مذاهب ایران اسلامی استفاده می کنند، تصریح کرد: با توجه به اینکه در مناطقی مانند سیستان و بلوچستان و کردستان که تضاد ثروت وجود دارد و آنچنان سرمایه گذاری در آن نشده است  منجر به وجود آمدن فرصت برای دشمن شد تا تلاش کنند که شیعه گری ایران را مطرح کنند.

 انتهای پیام/   
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۲
کد مطلب: 18495
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *