800
۱
مدیر جهاد کشاورزی مهرستان خبرداد؛

حمله گسترده ملخ های صحرایی به مزارع کشاورزی در خرداد ماه/ سطح مبارزه با مهمانان ناخوانده در مهرستان به دو هزار و 900 هکتار رسید

عبدالله سپاهی گفت: سطح مبارزه با ملخ های زرد مهاجر در شهرستان مهرستان به دو هزار و 900 هکتار رسیده است.
حمله گسترده ملخ های صحرایی به مزارع کشاورزی در خرداد ماه/ سطح مبارزه با مهمانان ناخوانده در مهرستان به دو هزار و 900 هکتار رسید

عبدالله سپاهی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهرستان در گفت و گو با شستون بیان کرد:  از نیمه دوم فروردین سال 99 شاهد هجوم ملخ های بالدار صحرایی در مراتع شهرستان مهرستان بوده اند.

وی افزود: همچنین از اوایل اردیبهشت ماه مبارزه علیه ملخ صحرایی از نوع پوره در مراتع با کمک کارشناسان مربوطه انجام شد که تا پایان این ماه ادامه داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهرستان ادامه داد: در 15 و 26 خرداد شاهد هجوم گسترده ملخ بالدار صحرایی این بار در مزارع و باغات بخش مرکزی و بخش آشار بوده اند که به مزارع یونجه و باغات خرما، انار و انگور خسارات زیادی وارد شده است.

سپاهی با اشاره به اینکه میزان خسارت به صورت رسمی برآورد نشده است، خاطر نشان کرد: تا کنون سطح مبارزه شیمیایی با ملخ صحرایی در مهرستان به دو هزار و 900 هکتار رسیده است.

وی با بیان کمبود نیروی انسانی و امکانات خودرویی جهت مقابله با ملخ صحرایی، تصریح کرد: با کمک ستاد بحران، دستگاه های اجرایی، دهیاران، کشاورزان و مردم توانسته اند این موضوع را مدیریت کنند.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۸
کد مطلب: 19006
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *