800
۰
متخصص بیماری های عفونی و تب دار مطرح کرد:

دیر مراجعه کردن به پزشک چالش این روزهای کووید 19 در سراوان/ شهروندان از حضور در تجمعات خودداری کنند

ابوالحسن صفدری گفت: این روزها با پدیده دیر مراجعه کردن به پزشک در سراوان مواجه هستند و زمانی که هر دو ریه فرد درگیر می شود به پزشک مارجعه می کند که دیگر نمی توان کاری انجام داد.
دیر مراجعه کردن به پزشک چالش این روزهای کووید 19 در سراوان/ شهروندان از حضور در تجمعات خودداری کنند
ابوالحسن صفدری متخصص بیماری های عفونی و تب دار در گفت و گو با شستون بیان کرد: با توجه به اینکه ویروس کووید 19 بسیار مسری است، از طریق هوا، سرفه و عطسه به شدت منتقل و قابلیت سرایت بسیار بالایی دارد.

 وی افزود: در افرادی که دارای بیماری زمینه ای مانند بیماری قلبی، ریوی و کلیوی دارند شدت علائم در این افراد بیشتر است.

این متخصص بیماری های عفونی با اشاره به اینکه با پدیده دیر مراجعه کردن به پزشک مواجه هستند، ادامه داد: برخی ها تصور می کنند با دمنوش و داروهای گیاهی و بخور می توانند به این بیماری غلبه کنند لذا با تأخیر یک و یا دو هفته ای به پزشک مراجعه می کنند که هر دو ریه را از دست داده اند.

صفدری اضافه کرد: شخصی با تنگی نفس شدید و سطح اکسیژن پایین خون در بدن مراجعه می کند که بلافاصله به دستگاه (تنفس مصنوعی) وصل می شوند که تا کنون افرادی که به دستگاه وصل شده اند نتیجه مطلوبی دریافت نشده است و همه جان خود را از دست داده اند.

وی با توجه به اینکه از پیر و جوان در فوتی ها دیده می شود، اذعان کرد: در مدت اخیر تعداد فوتی های بالایی در بین  جوان و سنین میانسال را شاهد بوده ایم. 

متخصص بیماری های عفونی و تب دار با بیان اینکه به کرار هشداری لازم جهت در خانه ماندن داده شده است، گفت:  اگر کسب و کار قطع شود شهروندان دچار مشکلات مالی می شوند  اما باید پروتکل های بهداشتی مانند حفظ فاصله گذاری اجتماعی و اجباری کردن استفاده از ماسک در اماکن عمومی و شست و شوی مکرر دست ها با آب و صابون را رعایت کرد.

صفدری در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان تا حد ممکن از حضور و شرکت مراسمات ازدواج و خاکسپاری ها، تجمعات، سخنرانی ها و مانورها خود داری کنند تا درگیری افراد را شاهد نباشیم.


انتهای پیام/ 
شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۹
کد مطلب: 19124
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *