800
۰
شهردار سراوان خبر داد؛

ساماندهی محل عرضه دام در سه نقطه از شهر/ جمع آوری دام ها از میادین و معابر خواسته عموم شهروندان است

عبدالمجید احلال زهی گفت: با توجه به اینکه خواسته عموم شهروندان سراوانی ساماندهی و جمع آوری دام ها از میادین و معابر سطح شهر است، سه نقطه از شهر به صورت موقت تا عید قربان جهت عرضه دام در نظر گرفته شده است.
ساماندهی محل عرضه دام در سه نقطه از شهر/ جمع آوری دام ها از میادین و معابر خواسته عموم شهروندان است
عبدالمجید احلال زهی شهردار سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد:  جهت ساماندهی اوضاع عرضه دام در شهرستان سراوان جلسه ای با حضور معاون سیاسی و اجنماعی فرماندار، شبکه بهداشت، محیط زیست و دیگر اعضا در فرمانداری برگزار شد.

وی افزود: با توجه به قرار گرفتن در آستانه عید سعید قربان، برخی از دامداران، دام های خود را جهت فروش وارد معابر و میادین می کنند که برای سازماندهی عرضه دام نیازمند مدیریت لازم است.

شهردار سراوان با اشاره به اینکه در جلسه برگزار شده در فرمانداری به ریاست معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار مصوب شد  که در سه نقطه از شهر به صورت موقت دام ها ساماندهی و مدیریت شوند، اضافه کرد: انتهای خیابان عتیق ( بخشان)،  ورودی شهر از سمت ناهوک و سه راهی غفورآباد و احمد آباد به صورت موقت برای فروش دام تا عید سعید قربان جهت رفاه حال شهروندان در نظر گرفته شده است.

 احلال زهی خاطر نشان کرد: از آنجایی که کلیه دام ها به دلیل مشکلات بهداشتی و زیست محیطی از سطح شهر در حال جمع آوری است عده ای نسبت به این موضوع در حال اعتراض هستند تا مانع از ساماندهی عرضه دام در سطح شهر شوند اما با توجه به اینکه خواسته عموم شهروندان جمع آوری دام ها از میادین و معابر است، این اقدام به قوت خود پابرجاست.

 وی تصریح کرد: در بحث واگذاری دام، یک میدان توسط بخش خصوصی خارج از محدوده شهری و در بخش مرکزی واگذاری انجام شده اما نتوانسته اند شاخص های لازم و فراهم سازی زیر ساخت های مورد نظر را جهت صدور پروانه بهره برداری رعایت کند، که این پروژه رد حال حاضر رها شده است.

 شهردار سراوان در پایان تصریح کرد: طبق دستورالعمل ، مسئولیت برعهده بر عهده امور دام است  و مسئولیت شهری  تا حوزه استحفاظی و خدمات شهری برعهده شهرداری است که در حیطه وظایف، مقابل بی نظمی و آشفته بازار دام در معابر گرفته می شود اما جانمایی کلی بر عهده امور دام است.

انتهای پیام/
شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۳
کد مطلب: 19411
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *