800
۰
امام جمعه شهرستان سراوان:

امام حسین (ع) یک حقیقت روشن برای استمرار راه رسول خدا بود/لازمه ترویج فرهنگ کربلا در راستای مقابله با استکبار

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری گفت: امروز باید فرهنگ عاشورا، فرهنگ کربلا و فرهنگ امام حسین علیه السلام را حفظ کنیم و در مقابل تمامی توجه های استکباری ظالمانه آمریکایی، صهیونیستی و عربی با تمام قدرت بایستیم.
امام حسین (ع) یک حقیقت روشن برای استمرار راه رسول خدا بود/لازمه ترویج فرهنگ کربلا در راستای مقابله با استکبار
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به سالروز حرکت امام حسین علیه السلام از مکه به سوی کربلا، بیان کرد: امام حسین (ع) در بین سحابی و در بین مسلمانان شاید محبوب ترین شخصیت در زمان رسول گرامی اسلام بود که شخصیت و رفتار خاصی داشت. 

وی افزود: باید دقت کنیم دشمنان دین خدا همیشه سعی می‌کنند حق و حقیقت انسان‌های حقجو و واقعی را به طریقی در تنگنا قرار بدهند و حکومت‌های جباری، استکباری  و پلید و انسان هایی که شاید منجی باشند آنها را به طریقی در آن قرار می دهند یا از بین می برند. 

امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به اینکه امام حسین (ع) یک حقیقت روشن برای استمرار راه رسول خدا بود، ادامه داد: حکومت چون با بودن امام حسین (ع)  نمی توانست افکار و اهداف پلید خود را  پیاده کند، توسط تبلیغات و هم توسط ایادی خود خواستند که امام را در یک تنگنای قرار دهند یا از بین ببرند که امام حسین علیه السلام با شناخت و علم و مباحث که داشت ترجیح داد که از مکه به سوی کربلا حرکت کند. 

حجت الاسلام و المسلمین بامری  اضافه کرد: حرکت امام حسین (ع) از مکه به کربلا یک مسئله ای را در بر داشت آن هم این است که  با هیچ فشاری و هیچ سختی مبادا در مقابل ظلم زانو بزنید و از حاکمان و جباران و مستکبران نباید بترسیم. 

وی خاطر نشان کرد: پیام حرکت امام حسین از مکه به سوی کربلا این است که  مقابل ظلم ایستاد حتی اگر  با مهاجرت و سختی و شهادت همراه باشد. 

 وی با بیان اینکه  امر به معروف و نهی از منکر از اهداف قیام امام حسین (ع)  بود، تصریح کرد: مقابل فاسدان باید ایستاد و مقابل جباران نباید کوتاه آمد و از حق هم باید با تمام وجود دفاع و حمایت کرد. 


امام جمعه سراوان در پایان گفت: امروز هم ما باید فرهنگ عاشورا، فرهنگ کربلا  و فرهنگ امام حسین علیه السلام را حفظ کنیم و در مقابل تمامی توجه های استکباری ظالمانه آمریکایی، صهیونیستی و عربی با تمام قدرت بایستیم حتی اگر منجر به شهادت و از بین رفتن به شود. 


انتهای پیام/
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۴۰
کد مطلب: 19609
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *