800
۰
مربی و داور بین المللی تکواندو مطرح کرد؛

پویش به وقت روشنایی؛ ضرورتی انکار ناپذیر برای روزهای کرونایی/ 15 دقیقه خاموشی سیستم های سرمایشی برابر با نجات جان بیماران است

محمدرضا طاهری نسب گفت: با توجه به دمای بالای هوا در کشور و شیوع کرونا، پیوستن به پویش به وقت روشنایی ضرورتی انکار ناپذیر است که انتظار می رود همه مردم در این امر مهم حضور موثری داشته باشند.
پویش به وقت روشنایی؛ ضرورتی انکار ناپذیر برای روزهای کرونایی/ 15 دقیقه خاموشی سیستم های سرمایشی برابر با نجات جان بیماران است
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون، با توجه به گرمای پیش رو که طی روزهای آتی نیز به اوج می‌رسد، به طور طبیعی مصرف برق در سراسر کشور نیز به اوج خواهد رسید و با مشکل تامین برق مواجه خواهیم بود، با توجه به این مهم کمپینی با عنوان #به_وقت_روشنایی به منظور صرفه‌جویی در مصرف برق شکل گرفته است.
 
اما آنچه اهمیت این موضوع را دوچندان می کند، این است که با توجه به سامانه‌ای که در این زمینه طراحی شده، قرار است مبالغ حاصل از این صرفه‌جویی صرف محرومیت‌زدایی در مناطق محروم شود، این اقدام با هماهنگی کامل صورت‌گرفته میان وزارت نیرو و سازمان بسیج مستضعفین در حال انجام است.
 
محمدرضا طاهری نسب، مربی و داور بین المللی تکواندو نیز با پیوستن به این کمپین، در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: با هماهنگی ایجاد شده بین بسیج مستضعفان و وزارت نیرو، پویش بسیار خوبی تشکیل شد و این که قرار است حاصل این صرفه جویی و پویش متوجه محرومین و محرومیت زدایی از مناطق محروم شود، اهمیت آن را دو چندان می کند.
 
وی ادامه داد: بسیج از ابتدای شکل گیری خود در همه امور ایران اسلامی از جمله هشت سال دفاع مقدس، کارهای بزرگ اقتصادی، بحران‌های بزرگ کشور از جمله سیل، زلزله، کمک به محرومین و دیگر کارهای خیرخواهانه پیشقدم بوده است.
 
رئیس هیئت تکواندو بسیج سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این نهاد این بار نیز با راه اندازی پویش به وقت روشنایی پیش قدم شده است که انتظار می رود در این راستا همه مردم در این پویش حضوری پویا داشته باشند.
 
وی افزود: تابستان است و گرفتاری های خاصی همراه خودش دارد، با وقوع گرما بار شبکه سراسری برق افزایش پیدا می کند که باید برای تامین این مقدار راه و چاره‌ای اندیشیده شود که یکی از راه‌ها همین پویشی است که از سوی بسیج و وزارت نیرو طراحی شده و در حال اجرا است.

 طاهری نسب ابراز امیدواری کرد: همه ما بتوانیم برای الگوی مصرف برق فرهنگ‌سازی خوبی داشته باشیم و گام موثری در این مسیر برداریم، به طور قطع این پویش به صرفه جویی در مصرف برق در کل کشور می‌تواند کمک کند.
 
وی با بیان این که ورزشکاران همیشه الگوی جامعه بوده اند، اضافه کرد: این بار هم انتظار این است  جامعه ورزشی در این پویش حضور فعال داشته باشند و امیدوارم با شرکت آحاد مردم در این امر مهم، خیلی از بحران ها را به حداقل برسانیم.
 
دبیر هیئت تکواندو سیستان و بلوچستان اذعان کرد: به ویژه در این ایام که همه دنیا از جمله ایران اسلامی گرفتار کرونا شده است، این پویش و ضرورت حضور در آن بیش از پیش احساس می شود چرا که همه بیمارستان های ما و مراکز درمانی درگیر این بیماری هستند و بستری بیماران کرونا می‌تواند به این مراکز کمک و از قطعی برق آن جلوگیری کند و جان بسیاری از هموطنانمان را که در خطر است نجات دهد.
 
وی گفت: امیدوارم همه مردم در این پویش شرکت کنند و در ساعات پیک گرما که از ظهر به بعد است، زمان ۱۵ دقیقه ای را که برای خاموش کردن سیستم های سرمایشی تعریف شده، رعایت کنند، این حداقل زمان است ولی اگر همراهی خوبی در این پوشش داشته باشیم می تواند کمک بسیار بزرگی در این مسیر باشد.
 
این چهره برجسته ورزشی ملی و فراملی تاکید کرد: در واقع اعتباراتی که از قبل این صرفه جویی و حضور در این پویش عاید می‌شود، برای محرومیت زدایی از مناطق محروم هزینه می‌شود که یک کار خداپسندانه و بسیار خوبی برای کمک به مناطق محروم و محرومین کشور عزیزمان ایران است.
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب: 19634
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *