800
۰
در گفت و گو با یک کارشناس سیاسی؛

دولت باید به دنبال جذب رضایت مردم باشد/اقتصاد قوی، خواسته به حق رهبری

احمد رضا طاهری گفت: اگر دولت خوب مدیریت کند و رضایت عموم یا اکثریت مردم را داشته باشد، قطعا مردم اراده بیشتری از خود نسبت به توطئه های آمریکا نشان می‌دهند و مقابل این توطئه ها می ایستند.
دولت باید به دنبال جذب رضایت مردم باشد/اقتصاد قوی، خواسته به حق رهبری
احمد رضا طاهری کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با شستون با بیان اینکه برای تضعیف یک نظام مهمترین و اساسی ترین مسئله ایجاد فاصله بین ملت و نظام است، اذعان کرد: بنابراین، در این نباید شک کرد که هدف دشمن ترویج هر چه بیشتر افکار و فعالیت‌هایی است که باعث فاصله بین مردم و نظام شود، چرا که تا زمانیکه یک نظام سیاسی از حمایت مردمی برخوردار است دشمن نمی‌تواند به راحتی به آن ضربه بزند اما چنانچه یک نظام سیاسی در بین ملت خود جایگاهی نداشته باشد، پایه های آن نظام متزلزل خواهند شد و دیر یا زود فرو می‌پاشد.

وی با اشاره به اینکه دشمن سعی می‌کند که به بهانه های مختلف با چنین ترفندی مشروعیت نظام را در ایران تضعیف کند، بیان کرد: تبلیغات گسترده رسانه های دشمن علیه نظام در ایران و تحریم های اقتصادی علیه ایران دو مورد از مهمترین شیوه هایی بوده اند که تابحال برای تضعیف نظام بکار گرفته شده اند، که خوشبختانه با تدبیری و هوشیاری مسئولین نظامی و امنیتی نظام و شخص مقام معظم رهبری، دشمن  نتوانسته است در این راستا موفق شود.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: اما به هر حال برای اینکه فاصله بین مردم و نظام بیشتر نشود، مسئولین می‌بایست توصیه های رهبر انقلاب را با  جدیت بیشتر اجرایی کنند.

طاهری اضافه کرد: سیاست‌های کلی نظام با مقام معظم رهبری است و ایشان در قالب سیاست‌های کلی معمولا هر سال روی وظایف دولت تاکید فرموده اند، اما اینکه هر چه مقام معظم رهبری توصیه می‌کنند  مسئولین هم همان توصیه ها را بدون عمل تکرار کنند چندان فایده ای ندارد، بلکه مهم اجرایی کردن توصیه های رهبر است.

وی در تکمیل مطلب فوق گفت: به عنوان مثال، در چندین سال اخیر مقام معظم رهبری تاکید ویژه بر اقتصاد و تولید داشته اند، حال سوال این است که تا چه اندازه دولتمردان توانسته اند در این راستا فرمایشات مقام معظم رهبری را اجرا کنند؟! وقتی رهبر انقلاب بر اقتصاد و تولید تاکید می‌کنند یعنی درباره مبارزه با بیکاری و ایجاد اشتغال سخن می‌گویند، یعنی درباره قدرت اقتصادی ایران حرف می‌زنند، همچنین نباید از این نکته غافل ماند که وقتی بیکاری را کاهش دهیم و اشتغال بیشتر را بوجود آوریم و تبدیل به یک قدرت اقتصادی شویم، ارتباط بین ملت و نظام پایدارتر خواهد ماند.

این کارشناس مسایل سیاسی خاطر نشان کرد: دولت در هر حال یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین نمایندگان کشور است، در نتیجه،  دولت باید سعی کند که به این نوع توصیه ها عملا توجه بیشتری داشته باشد، مانند ارگانهای نظامی و امنیتی که در حوزه نظامی و امنیتی توصیه های رهبری را عملی کرده اند و امروز قوی هستند، در بخش توسعه اقتصادی هم عملا این توصیه ها باید بیشتر بکار گرفته شوند.

طاهری با توجه به اینکه اراده حرف اول را می‌زند، خاطر نشان کرد: ملت ایران اراده کردند و با همین اراده و ایمان قوی و رهبری امام خمینی ره، سلطنت پهلوی را سرنگون کردند، منظور از اشاره به این مثال تاریخی یعنی اینکه نقش اراده و ایمان مردم خیلی مهم است.

وی تصریح کرد: بنابراین، چنانچه مردم اراده کنند که در مقابل زورگویی های آمریکا بایستند کاری است شدنی و در این شکی نیست، ولی باید چکار کنیم که چنین اراده ای در بین مردم ایران پایدار بماند و تحت تاثیر تبلیغات دشمن و تحریم های آمریکا چنین اراده ای تضعیف نگردد؟

 کارشناس سیاسی گفت:  ایران در زمینه توسعه نظامی کارنامه خوبی دارد و اگر غیر از این می‌بود تابحال مورد حمله نظامی آمریکا قرار می‌گرفت، حوزه نظامی مربوط به دستگاه نظامی کشور است اما حوزه اداری و اجرایی یا مدیریت کشور بر عهده دولت است، دولت، حال به هر دلیل، کارنامه خوبی در حوزه مدیریت نداشته است.

طاهری با بیان اینکه بین مدیریت دولت و اراده ملت رابطه وجود دارد و این رابطه باید به حدی برسد که دولت در ملت یا ملت در دولت هضم و یا یکی شوند، اذعان کرد: اگر دولت خوب مدیریت کند و رضایت عموم یا اکثریت مردم را داشته باشد، قطعا مردم اراده بیشتری از خود نسبت به توطئه های آمریکا نشان می‌دهند و مقابل این توطئه ها می ایستند.

وی اضافه کرد: باز برمیگردیم به فرمایشات مقام معظم رهبری که بارها در هر سطحی مدیران و مسئولین را به "سازمان" داری، "شهر" داری، "استان" داری، و "دولت" داری شایسته وار توصیه نموده اند. مردم زمانی برای دولت خود می‌جنگند که اراده قوی داشته باشند، و اراده قوی زمانی در دل و ذهن مردم قوت می‌گیرد که خود را از دولت جدا ندانند و خود را خالصانه بخشی از دولت بدانند.

کارشناس مسائل سیاسی اذعان کرد: وقتی ترامپ به ریاست جمهوری رسید دو کشور ایران و کره شمالی را تهدید به نابودی کرد با اینکه کره شمالی صاحب سلاح هسته ای است بااینحال در برابر تهدیدات ترامپ عقب نشینی  و باب مذاکره را با ترامپ باز کرد، در حالیکه رهبر جمهوری اسلامی ایران بدون ذره ای عقب نشینی با قاطعیت و شجاعت سیاست‌های مملکت داری خود را ادامه دادند، این قاطعیت و اراده قوی رهبر ایران به پشتوانه اراده محکم ملت ایران نسبت به مقام معظم رهبری بود که ایران در مقابل تهدیدات ترامپ تغییر موضع نداد.


انتهای پیام/
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۷
کد مطلب: 19672
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *