800
۱
عضو ستاد ساماندهی امور جوانان سراوان:

سازمان های مردم نهاد بازوی توانمند دولت در بدنه ملت هستند/ از توزیع 5 هزار بسته غذایی تا گند زدایی معابر

عمران بلوچ سرجو گفت: سمن های اداره ورزش و جوانان شهرستان سراوان با کمک خیرین و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، 5 هزار بسته غذایی را در راستای اجرای کمک مومنانه میان اقشار نیازمند توزیع کرده اند.
سازمان های مردم نهاد بازوی توانمند دولت در بدنه ملت هستند/ از توزیع 5 هزار بسته غذایی تا گند زدایی معابر
عمران بلوچ سرجو دبیر سمن شهروند پویای امروز، از قهرمانان دو ومیدانی کشور و عضو ستاد ساماندهی امور  جوانان شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: سازمان های مردم  نهاد در حوزه جوانان  در کشور به اختصار سمن خوانده می شوند در طی این چند سال اخیر  نقش پر رنگی را  ایفا کرده اند.

وی افزود: سازمان های مردم نهاد با دارا بودن  روحیه جهادی و با هدف خدمت رسانی به اقشار مختلف مردم و به خصوص جوانان و   افراد آسیب پذیر جامعه و در راستای سیاست های دولت فعالیت می کنند.

عضو ستاد ساماندهی امور جوانان سراوان ادامه داد: سازمان های مردم نهاد در هرجا ورود پیدا کنند قطعا شاهد تغییرات اساسی درآن منطقه خواهد شد و از آنجایی که سمن ها از جنس خود مردم هستند و بهتر  مشکلات و دغدغه های مردم را درک و لمس می کنید اگر به سمن بها داده شود می تواند گام موثری در جهت حل مشکلات مردم بردارد.

بلوچ سرجو اضافه کرد: سمن ها  ثابت کرده اند که با توجه به  دارا بودن  نیروی های جوان و فعال و دارای روحیه جهادی  می تواند بازوی توانمدی برای  ارگان های دولتی  باشند به شرطی که به سمن ها بها داده  شود و از آنها در تصمیم گیری های مهم  و حیاتی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه  سمن ها با فعالیت های ثمر بخش خود در حوزه های مختلف  در طی این چند سال اخیر  نتایج درخشانی در کارنامه خود  به ثبت رسانده اند، گفت: انتظار می رود ادارات از ظرفیت  سمن ها در حوزه های مختلف استفاده کنند و سمن ها را در کنار خود ببیند و قطعا همکاری بین ادارات و سمن ها باعث رشد و آبادانی  خواهد شد.

عضو ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سراوان با بیان اینکه از مجموعه فرمانداری  در خواست می شود با توجه به اینکه عنوان مشاور جوان فرماندار  از چارت تشکیلاتی فرمانداری  حذف شده نمایندگان جوانان که عضو ستاد ساماندهی جوانان هستند را در جلسات فرماندای دعوت تا در خصوص مسائل مهم شهر ستان نقطه نظرات خود را ببان کنند در تصمیم گیری ها شریک باشند، خاطر نشان کرد: جوانان قشر عظیمی از جامعه را تشکل مید هند و بودن جوانان در پای کار در حوزه های مختلف خود نشان از  پیشرفت و آبادانی شهرستان خواهد بود.


بلوچ سرجو تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد در شهرستان سراوان از سال 94 آغاز به فعالیت کرده اند که  در حال حاضر شهرستان سراوان  دارای ۱۸ سمن فعال که در حوزه های مختلف اجتماعی ، فرهنگی، علمی و آموزشی، حقوق شهروندی، ورزشی، تفریح، هنری _و... فعالیت می کنند.

 توزیع 5 هزار بسته غذایی میان افراد نیازمند
وی با اشاره به اینکه در بحث ویروس کووید 19 فعالیت های جهادی در مناطق مختلف شهرستان در راستای اجرای کمک مومنانه انجام گرفته است، اذعان کرد: گند زدایی مکان های پر تعدد شهرستان به خصوص حاشین نشین شهرستان  مانند خبازی ها، سوپر مارکت ها، مساجد و  عیدگاه و همچنین  گند زدایی خانه های که شخصی از اعضای خانواده  درگیر بیماری بوده اند توسط سمن شهروند پویای امروز، اندیشه فردا، حامیان علم و دانش ، جوانان مهرگان  و با همکاری  بهزیستی و محیط زیست، اداره اب و فاضلاب انجام شده است.


وی با اشاره به اطلاع رسانی میدانی  و آگاهی بخشیدن به مردم در مناطق مختلف شهرستان  توسط سمن شهروند پویای امروز، اندیشه فردا، حامیان علم و دانش، توزیع بیش از 5 هزار بسته های غذایی، مرغ منجمد، کوپن نان و غذای گرم در بین خانواده های نیازمند  مناطق سیرکان شمس آباد، دهک، هوشک، بخشان، غفورآباد، سرجو، جهادآباد،  احمد آباد، انتهای خیابان آزادی و مناطق عشایری شهرستان، با مساعدت فرمان حضرت امام(رح)، اداره بهزیستی و خیرین را از دیگر فعالیت های سمن های شهرستان سراوان عنوان کرد.

بلوچ سرجو با توجه به توزیع بسته های بهداشتی و ماسک در بین افراد نیازمند و توزیع کفش و لباس در بین افراد بی بضاعت توسط سمن حامیان علم و دانش، دانش گستران شرق، خورشید محبت، و 
تقدیر و تشکر از کادر درمان و سربازان سلامت بیمارستان رازی سراوان. توسط سمن های جوانان مهرگان، دانش گستران شرق، شهروند پویای امروز، اذعان کرد:  ازآنجایی که بیشتر سمن ها در حوزه اجتماعی فعالیت می کنند  جا دارد از مجموعه بهزیستی  که در بحث کاهش آسیب های اجتماعی  به خصوص در مناطق حاشیه نشین بسیار خوب عمل کردند و   همیشه همراه سمن ها بوده اند قدر دانی کند.

وی در پایان به شهروندان سراوانی توصیه کرد تا پروتکل های بهداشتی را  رعایت کرده و بدون ماسک از خانه خارج نشوند و با پیوستن به پویش #من_ماسک_ میزنم سلامت خود و دیگران را بااستفاده از ماسک تضمین کنند.


 
انتهای پیام/
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۹
کد مطلب: 19743
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *