800
۰
امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین چابهار:

خدمت به دیگران؛ نیازمند فرهنگ سازی در جامعه/ کمک مومنانه دلگرمی و امیدواری را به مردم هدیه داد

مولوی عبدالرحمن ترنجزر گفت: خدمت به خلق خدا، در فرهنگ تعالیم قرآن و عترت، ارزش و ثواب فراوانی دارد و نیازمند این است که گره‏‌گشایى و رفع نیاز از نیازمندان و برادران دینى تبدیل به یک ارزش و یک فرهنگ عمومى شود.
خدمت به دیگران؛ نیازمند فرهنگ سازی در جامعه/ کمک مومنانه دلگرمی و امیدواری را به مردم هدیه داد
به گزارش شستون؛  مولوی عبدالرحمن ترنجزر؛ امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، با اشاره به اقدام ارزشمند کمک مومنانه بیان کرد: مبنای نیکوکاری و رسیدگی به کار مردم و نیازمندان در اسلام تقوی و پرهیزکاری است و قرآن مجید در آیه 2 سوره مائده به این امر اشاره دارد و می فرماید در امور نیک و حسنه، همدلی و همکاری داشته باشید.
 
وی افزود: انسان مومن و مسلمان باید همواره دقت داشته باشد و به برادر مومن خود کمک کند تا حوائج او رفع شود چرا که توصیه موکد شده که هرگاه مسلمانی رفع گرفتاری مسلمانی را می کند خداوند به او خطاب می کند که پاداش تو بر من و برای تو غیر از بهشت را نمی پسندم.
 
امام جمعه اهل سنت چابهار تصریح کرد: در این زمانه که بیماری منحوس کرونا امان از زندگی مردم را بریده است، کمک مومنانه اقدامی خداپسندانه و رضایت بخش است و قطعا با این اقدامات نسبت به نظام و انقلاب دلگرم و امیدوار به زندگی می شوند.
 
وی ادامه داد: در این طرح مسلمانان با همدلی کامل، مهر و عاطفه اسلامی به هم‌نوعان خود کمک می‌کنند تا از ثواب اخروی نیز بهره ببرند.
 
 مولوی ترنجزر اظهار کرد: خدمت به خلق خدا، در فرهنگ تعالیم قرآن و عترت، ارزش و ثواب فراوانی دارد و نیازمند این است که گره‏‌گشایى و رفع نیاز از نیازمندان و برادران دینى تبدیل به یک ارزش و یک فرهنگ عمومى شود.
 
وی با اشاره به اینکه در روایات آمده است که مردم به یکدیگر و نیازمندان رحم و ترحم کنند تا خداوند به همه رحم کند گفت: ما در قبال افراد نیازمند مسئولیت داریم و اسلام مومنان را مکلف کرده که نسبت به یکدیگر مهربان باشند و به هم ترحم کنند.
 
مولوی اهل سنت چابهار خاطرنشان کرد: وظیفه ما این است که برای کمک به نیازمندان در رزمایش مواسات و کمک مومنانه شرکت کنیم و از این طرح بسیار ارزشمند حمایت خود را اعلام داریم.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۵
کد مطلب: 19746
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *