800
۰
مدیر مرکز بهداشت بهداشت شهرستان سراوان:

شادی ها را به عزا تبدیل نکنیم/ تجربه تلخ مردم از برگزاری مراسمات در بحران کووید 19

عبدالحمید بزرگ زاده گفت: مردم از برگزاری مراسمات عروسی و عزا با از دست دادن اعضای خانواده و عزیزانشان تجربه تلخی را کسب کرده اند لذا می طلبد پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کرد.
شادی ها را به عزا تبدیل نکنیم/ تجربه تلخ مردم از برگزاری مراسمات در بحران کووید 19
عبدالحمید بزرگ زاده مدیر مرکز بهداشت شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: برگزاری هر نوع تجمع اعم ار عروسی و مراسم عزا منجر به افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا می شود، اما علی رغم تمامی هشدار های کارشناسان بهداشتی شاهد برگزاری چنین مراسماتی هستیم لذا می طلبد حداقل افراد برگزار کننده چنین برنامه هایی با بهداشتی برگزار کردن مراسم عروسی ها، جشن های مان را تبدیل به عزا نکنیم. 


وی افزود: با محدود کردن مراسمات تشییع جنازه ها و  مراسمات مذهبی و عروسی  از انتشار ویروس کرونا و شیوع بیماری جلوگیری کرده و جان خود و دیگران را حفاظت کنیم. 

رئیس مرکز بهداشت سراوان خاطر نشان کرد: مردم در رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در این مراسم تجربه های تلخی را شاهد هستند که به دنبال عروسی شاهد ابتلا عزیزان و گاها مرگ بهترین افراد خانواده هستند. 

بزرگ زاده تصریح کرد:  با رعایت قوانین و مقررات بهداشتی، استفاده از ماسک، شستشوی دست ها با آب و صابون، فاصله گذاری اجتماعی و سایر اقدامات پیشگیرانه زنجیره انتقال ویروس را قطع کرده و به یاری خداوند متعال کرونا ویروس را شکست دهیم.

وی خاطر نشان کرد: در پی افزایش مر گ و میر بر اثر کرونا انتظار می رود در بازار و محل های عرضه کالا پروتکل های بهداشتی نسبت به قبل با حساسیت بیشتری رعایت شود.



انتهای پیام
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۷
کد مطلب: 19774
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *