800
۰
کارشناس مشارکت های اجتماعی و ستاد ساماندهی امور جوانان سراوان:

نقش مهم سمن ها در محرومیت زدایی و ترویج هنجارها/ فعالیت انجمن های مردم نهاد داوطلبانه و بشر دوستانه است

عصمت پور محمدی گفت:سمن ها در موضوعات مهمی همچون تشویق و ترغیب مردم به رعایت حقوق بشر، محرومیت زدایی، ترویج هنجارهای صحیح، تغییر و اصلاح سبک های زندگی در جامعه دارای نقش بسیار مهم و موثری هستند.
نقش مهم سمن ها در محرومیت زدایی و ترویج هنجارها/ فعالیت انجمن های مردم نهاد داوطلبانه و بشر دوستانه است
عصمت پورمحمدی کارشناس مشارکت های اجتماعی و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: سازمان های مردم نهاد یا به اختصار سمن (ngo) به سازمان هایی گفته می شود که به صورت مستقیم بخشی از ساختار دولت به شمار نمی روند اما نقش بسیار مهمی به عنوان واسطه میان مردم و دولت ایفا می کنند.

وی افزود: سازمان های مردم نهاد برای رسیدن به اهداف مختلفی مانند اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، کاهش آسیب های اجتماعی، حفظ محیط زیست، اشتغال زایی، خیریه، گردشگری، مبارزه با اعتیاد و غیره در جامعه فعالیت می کنند.


کارشناس مشارکت های اجتماعی و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سراوان ادامه داد: سمن ها در موضوعات مهمی همچون تشویق و ترغیب مردم به رعایت حقوق بشر، محرومیت زدایی، ترویج هنجارهای صحیح، تغییر و  اصلاح سبک های زندگی در جامعه دارای نقش بسیار مهم و موثری هستند که در شهرستان سراوان می توان به اقدامات اخیر سمن های اداره ورزش و جوانان در زمینه کاهش و کنترل آسیب های ناشی از شیوع بیماری کرونا اشاره کرد.

پور محمدی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد:  توزیع بسته های بهداشتی و ماسک، توزیع بسته های حمایتی غذایی و غذای گرم میان نیازمندان در اجرای رزمایش کمک مومنانه، گند زدایی معابر و ضدعفونی کردن اماکن عمومی، حضور میدانی و آگاه سازی مردم درخصوص پیشگیری از بیماری کرونا از جمله فعالیت های سمن های سراوان بوده است.

وی خاطر نشان کرد: در شهرستان سراوان 18 سمن دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان در حال فعالیت هستند که توانسته اند طرح های مهم ملی، استانی و شهرستانی را به همت جوانان این شهرستان به سرانجام برسانند.

کارشناس مشارکت های اجتماعی و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سراوان تصریح کرد: فعالیت و ارائه خدمات توسط سمن ها به صورت داوطلبانه و بشردوستانه و در راستای اهداف سمن می باشد؛ که این فعالیت ها به صورت مستقل و با نظارت ادارات ورزش و جوانان در سطح استان و کشور می باشد.

پورمحمدی اذعان کرد: اداره ورزش و جوانان شهرستان سراوان از جوانان فعال و با انگیزه ای که دغدغه فعالیت های اجتماعی و رفع بخشی از موانع و مشکلات پیش روی جامعه را دارند دعوت می نماید تا با ثبت سمن و دریافت مجوز، بدون محدودیت موضوعی و بسته به علاقه و توانایی خود به فعالیت پرداخته و قدمی در راستای توسعه اجتماعی شهرستان بردارند.

انتهای پیام/
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۲
کد مطلب: 19796
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *