800
۰
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان:

قیام سید الشهداء بزرگ ترین رخداد تاریخ بشر است/ پیام نهضت عاشورا؛ نسخه نجات‌بخش جهان امروز

حسین نکوئی گفت: پیام نهضت عاشورا نسخه نجات‌بخش جهان امروز است که می‌تواند الگویی برای ملت‌های ستمدیده برای رهایی از ظلم و ستم باشد.
قیام سید الشهداء بزرگ ترین رخداد تاریخ بشر است/ پیام نهضت عاشورا؛ نسخه نجات‌بخش جهان امروز
 حسین نکویی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان در گفت و گو با خبرنگار شستون بیان کرد: محرم  پس از اسلام به دلیل نخستین ماه حرام، محرم نامگذاری شدکه از مهم‌ترین حوادث و رویدادهای این ماه، شهادت امام حسین (ع) در واقعه خونین و بزرگ قیام تاسوعا و عاشورا و اسارت خاندان امام حسین (ع) در کوفه و شام است.

وی افزود: قیام سید الشهداء از بزرگترین رخدادهایی بود که در تاریخ بشریت واقع شد و تمام جهان هستی را با ارزش‌های متعالی آن آشنا کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان با اشاره به اینکه در مکتب امام حسین(ع) و واقعه عاشورا، درس‌هایی در ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی موج می زند؛ خاطرنشان کرد: آزادگی، شجاعت، ایثار و ایستادگی در برابر ظلم تنها بخشی از درس‌های بزرگ قیام امام حسین (ع) است و این واقعه، انگیزه‌های مبارزه برای حفظ کرامت انسانی، رضایت و تسلیم در برابر خداوند متعال،امر به معروف و نهی از منکر، نفی سلطه ستم را در انسان‌ها تقویت کرد.

وی گفت : پیام نهضت عاشورا نسخه نجات‌بخش جهان امروز است که  می‌تواند الگویی برای ملت‌های ستمدیده برای رهایی از ظلم و ستم باشد.

 نکویی اذعان کرد: واقعه عاشورا یک رویداد یک‌روزه نیست، یک دانشگاه، یک مکتب و یک بینش است، در این دانشگاه بالاترین درس‌های ذلت‌گریزی، ستم‌ستیزی، حمایت از دین و امامت، وفاداری، شجاعت، شکیبایی، پایبندی به آداب و اصول اسلامی و مبارزه با خودپرستی و خودکامگی با خون نگارش یافته و فضیلت‌های والای الهی و انسانی به نمایش گذاشته شده است.

انتهای پیام/
دوشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۹
کد مطلب: 20025
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *