800
۰
ایزدی در گفت‌وگو با دانا؛

دموکرات‌ها و جمهوری ‌خواهان به دنبال تغییر حکومت و تغییر رفتار ایران هستند/ دموکرات‌ها هوشمندانه‌تر علیه ایران کار می‌کنند

این کارشناس مسائل آمریکا گفت: در واقع جواب صحیح این سوال که آیا دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان به دنبال تغییر رفتار ایران هستند یا تغییر حکومت، این است که هر دو حزب هم به دنبال تغییر رفتار و هم به دنبال تغییر حکومت ایران هستند.
دموکرات‌ها و جمهوری ‌خواهان به دنبال تغییر حکومت و تغییر رفتار ایران هستند/ دموکرات‌ها هوشمندانه‌تر علیه ایران کار می‌کنند
به گزارش شستون؛ «فواد ایزدی» کاشناس مسائل آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اظهار داشت: بارها این سوال در کشور مطرح بوده است که آمریکایی‌ها یعنی چه دموکرات‌ها و چه جمهوری‌خواهان به دنبال تغییر رفتار جمهوری اسلامی هستند یا به دنبال تغییر حکومت جمهوری اسلامی؛ پاسخ این سوال متفاوت است، یعنی برخی در داخل معتقدند دموکرات‌ها از جمهوری‌خواهان بهتر بوده و به دنبال تغییر رفتار ایران هستند و باور دارند ضمن تغییر رفتار با دموکرات‌ها کار می‌کنند که در حقیقت این مسئله فلسفه پشت صحنه برجام بود.
وی تصریح کرد: این جریان داخلی معتقد بود ما در حوزه هسته‌ای تغییر رفتار داده و برنامه هسته‌ای را کم و بیش متوقف و با دموکرات‌ها کار می‌کنیم و تحریم‌ها برداشته می‌شود.
 
این کارشناس مسائل آمریکا ادامه داد: در واقع جواب صحیح این سوال که آیا دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان به دنبال تغییر رفتار ایران هستند یا تغییر حکومت، این است که هر دو حزب هم به دنبال تغییر رفتار و هم به دنبال تغییر حکومت ایران هستند. 
 
جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها اختلاف هدف ندارند فقط تاکتیک‌شان فرق دارد
 
ایزدی با بیان اینکه جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها هدف مشترکی دارند، افزود: هر دو حزب موجود در آمریکا تا زمانی که حکومت ایران تغییر نکرده سعی می‌کنند رفتار ایران را تغییر دهند تا در ادامه بتوانند حکومت ایران را هم تغییر دهند. 
 
وی با اشاره به اینکه اختلافی بین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان نیست، گفت: بایدن هم مانند ترامپ شکی در تغییر حکومت و تغییر رفتار ایران ندارد؛ در واقع اختلافی که بین جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها وجود دارد اختلاف هدف نیست بلکه اختلاف روش و تاکتیک است.
 
کارشناس مسائل آمریکا خاطر نشان کرد: دموکرات‌ها هوشمندانه‌تر علیه ایران کار می‌کنند و مثل برجام در ایجاد اجماع و گرفتن ابزارهای قدرت ایران موفق‌تر بودند؛ جمهوری‌خواهان یک مقدار خشن‌تر برخورد می‌کنند و نتیجه این خشونت این است که موفق به توافق با ایران شدند و برخی از امتیازهای برجام را هم از دست دادند.
 
ایزدی در خصوص سیاست‌های ایران در صورت پیروزی ترامپ، گفت: اینکه دولت چه برنامه و چه سیاستی را اتخاذ خواهد کرد، باید از خودشان پرسید؛ نکته‌ای که در ذهن طرف مقابل است این است که دولت روحانی علاقمند به مذاکره است و ترامپ هم بارها گفته اولین کشوری که بعد از پیروزی با من تماس خواهد گرفت، ایران است.
 
وی در پایان با بیان اینکه بایدن هم کم و بیش همین ذهنیت مذاکره را دارد، تاکید کرد: در حقیقت احساس ترامپ و بایدن این است از ابتدای بهمن که دولت جدید آمریکا سر کار می‌آید و تا اواسط مرداد که انتخابات ریاست جمهوری ایران تمام شده و دولت جدید می‌آید در این مدت 6 ماه و نیمه می‌توانند با توجه به علاقه‌ای که دولت روحانی به مذاکره دارد با ایران توافق جدیدی داشته باشند.
 
انتهای پیام/
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۱
کد مطلب: 20662
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *