800
۰
سروری در گفت‌وگو با دانا:

آقای نوبخت؛ رونق اقتصادی که دولت وعده‌اش را می‌داد، چه شد؟/ کشور دوباره در پروسه تکراری برجام افتاده است

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه این دولت خودشان دولت اعانه بگیر هستند گفت: اینها بودند که مملکت را با اعانه گیری از آمریکا و اروپا به این روز انداختند، با موضوع رفع تحریم همه تخم مرغ ها را در سبد برجام گذاشتند و اقتصاد کشور را به مرز نابودی کشاندند.
آقای نوبخت؛ رونق اقتصادی که دولت وعده‌اش را می‌داد، چه شد؟/ کشور دوباره در پروسه تکراری برجام افتاده است
به گزارش شستون؛ «پرویز سروری»، دبیرکل دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در واکنش به اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه مبنی براینکه مردم اعانه نمی خواهند دلشان می خواهد تحریم ها برداشته شود گفت: کاملا روشن است که دولت مایل نیست از طرف مجلس طرحی تصویب شود که تا حدودی مشکلات مردم را کاهش دهد.
وی با اشاره به اینکه این اظهارات برگرفته از یک نگاه انتخاباتی - سیاسی است عنوان کرد: دولت با هدف انتخابات 1400 تلاش می کند مجلس را از خاصیت انداخته و اجازه ندهد طرح های موثر، مفید و گره گشا در مجلس به تصویب برسد.
سروری با اشاره به اینکه طرح مجلس برای اجرای یارانه کالاهای اساسی از چند جنبه می تواند راهگشا در شرایط فعلی اقتصادی کشور باشد تصریح کرد: اجرا این طرح تاثیر زیادی در رونق تولید داخل خواهد داشت، به طور طبیعی با اجرای این طرح تولید کنندگان مطمئن هستند که بخش مشخصی از ظرفیت های مالی کشور به طور قطعی باید در امر تولید داخلی هزیبه شود، این امر در گشایش های تولیدی نقش مهمی خواهد داشت.
نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه از آقای نوبخت به خاطر این اظهارات تعجب می کنیم عنوان کرد: اینها خودشان دولت اعانه بگیر هستند و با موضوع رفع تحریم همه تخم مرغ ها را در سبد برجام گذاشتند و اقتصاد کشور را به مرز نابودی کشاندند.
دبیر کل جمعیت رهپوبان انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه دولت بیش از 7 سال اقتصاد کشور را معطل و نگه داشته و آن را شرطی کرد ادامه داد: سیاست های اقتصادی دولت زمینه رونق اقتصادی را از بین برد و باعث شد نفس تولید به شماره بیفتد؛ امروز که مجلس با نگاه به داخل به دنبال راه حلی برای حل مشکلات است، سنگ اندازی می کنند.
سروری با بیان اینکه شیوع کرونا یک اتفاق انکار ناپذیر است تصریح کرد: این مشکل باعث شده بخش های زیادی از دهک های پایین جامعه به شدت آسیب ببینند، اگرچه تمام مردم از این مسئله متضرر شدند اما آسیب سه دهک پایین جامعه، کارگران روزمزد و دست فروشان فراتر است.
وی با اشاره به اینکه هر کشوری در چنین شرایطی برای حمایت از دهک های آسیب پذیر اقدامات ویژه ای انجام می دهد ادامه داد: این اقدام مجلس هم در همین راستا است اما مشخص نیست که چطور در منطق آقای نوبخت اعانه بگیری است.
دبیر کل شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: اگر آقای نوبخت این طرح را اعانه دادن می داند پس بگوید طرح دولت برای حل مشکلات مردم چیست؟ دولت اعلام کرده که تا پایان هفته برای اقشار آسیب پذیر به ویژه کارگران روزمزد اقداماتی را انجام خواهد داد پس این اقدامات چیست؟ برنامه دولت هم همین است اما چرا نام آن اعانه نیست اما طرح وزین مجلس اعانه است.
سروری گفت: دولت به جای همکاری با مجلس و تلاش برای آنکه تمام ظرفیت موجود را برای کمک به مردم پای کار بیاورد متاسفانه تمام ظرفیت خود را برای عدم اجرای این طرح موثر به کار بسته است.
دبیر کل شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به اینکه به نظر می رسد دوباره کشور در پروسه تکراری برجام و امید به رفع تحریم ها گرفتار شده گفت: این مسئله در شرایط فعلی بسیار خطرناک است، دولت با شعار رفع تحریم با نگاه به انتخابات آمریکا و پیروزی فلان کاندیدا کشور را دوباره به 7 سال و نیم گذشته بر می گرداند تا حالت شرطی شدن به اقتصاد کشور برگردد.
وی با بیان اینکه نه آمریکا و نه اروپا هیچ گاه به دنیال رفع تحریم ها نخواهند بود ادامه داد: این یک بازی روندگونه ای را تا انتخابات 1400 است تا گزینه مطلوب خودشان را به پیروزی برسانند.
سروری با بیان اینکه این اظهارات کاملا سیاسی - انتخاباتی است تاکید کرد: دولت می داند که این طرح مفید و موثر برای مردم آسیب دیده است اما چون احساس می کند این طرح در کاهش محبوبیت دولت که 7 سال و نیم در قدرت بود اثرگذار باشد با آن مخالفت می کند.
دبیر کل جمعیت رهپوبان انقلاب اسلامی با بیان اینکه دولت اعانه ندهد اما آقای نوبخت بگوید وعده آنچنان رونق اقتصادی به وجود آوردند که مردم به یارانه 45 هزار تومانی نیازی نداشته باشند چه شد؛ ادامه داد: دولت به وعده خود عمل کرد چون امروز یارانه 45 هزار تومانی به درد مردم نمی خورد و هیج مشکلی را حل نمی کند.
سروری خاطرنشان کرد: دولت آنقدر ارزش پول ملی را کاهش داد و اجازه داد دلار در اقتصاد کشور تاخت و تاز کند که یارانه 45 هزار تومانی هم گره ای از مشکلات مردم باز نکند.
انتهای پیام/ک
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۳
کد مطلب: 20925
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *