800
۰
یک کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد:

نقش برجسته و‌ فرامرزی بسیج در منطقه و آن سوی مرزها/ بسیج هوشمندانه و مقتدرانه با تروریسم بین الملل مقابله کرد

احمد رضا طاهری با اشاره به نقش برجسته و فرامرزی بسیج در منطقه و آن سوی مرزها، گفت: نباید از این نکته غافل ماند که ایران در مبارزه با تروریسم بین المللی نقش مهمی داشته که این نقش توسط بسیجی ها صورت گرفته است.
نقش برجسته و‌ فرامرزی بسیج در منطقه و آن سوی مرزها/ بسیج هوشمندانه و مقتدرانه با تروریسم بین الملل مقابله کرد
احمد رضا طاهری کارشناس مسایل سیاسی در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بسیج را برای جوانان شورآفرین، برای دشمنان بیم آفرین، و برای دوستان امید آفرین توصیف می کنند، بیان کرد: بسیج در ابعاد و حوزه های  مختلف نقش آفرین بوده است، در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی و عمرانی، سیاسی و امنیتی نقش بسیج نه تنها در کشور بلکه در منطقه برجسته است. 
 
وی افزود: بسیج به عنوان یک نیروی توانمند نقش مهمی در کشور ایفا کرده و بخشی از بار سنگین دولت را بر عهده گرفته است، یکی از اهداف بسیج کمک به دولت در سازندگی است و عملا در این راستا بسیار خوب پیش رفته است. 
 
این کارشناس مسایل سیاسی در ادامه اضافه کرد: نمونه ها و مثال‌های مختلفی از نقش بسیج در مقابله با مشکلات را می توان ذکر کرد، از کمک به مردم در حوادث طبیعی چون سیل و زلزله گرفته تا امور عمرانی و آبادانی و  امنیتی و سیاسی در سطوح مختلف‌به عنوان نمونه، فقط در منطقه بلوچستان ایران، از بین برادران اهل سنت حدود 9000 بسیجی در طرح امنیت منطقه شاغل هستند. 
 
طاهری ادامه داد: این تعداد جدا از بسیجی هایی بوده که به صورت آزاد در ارگانهای مختلف منطقه بلوچستان فعالیت می‌کنند،این آمار فقط مربوط به جنوب استان است و اگر بخواهیم کل استان را مثال بزنیم طبیعتا با آمار بیشتری مواجه خواهیم شد، بنابراین، در ارتباط با امنیت مرزهای استان بسیج نقش مهمی ایفا کرده است. 
 
به گفته وی هرگاه کشور با بحران‌های طبیعی و سیاسی مواجه بوده، نقش بسیجی ها جهت  مقابله با چنین بحرانهایی بیشتر برجسته شده است. 
 
کارشناس مسایل سیاسی خاطر نشان کرد: بسیج همواره با فرهنگ بیگانه یا آنچه از آن به عنوان تهاجم فرهنگی یاد می‌شود مقابله نموده و همیشه ترویج دهنده فرهنگ ایران اسلامی بوده است. 
 
طاهری در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: اما بسیج فعالیت های خود را محدود به داخل نحرده بلکه فراتر از مرزهای کشور ایفای نقش کرده است. این نهاد فراگیر همواره سعی کرده با هوشمندی، حال چه به صورت نرم افزاری و چه سخت افزاری، با دشمن مقابله کند. 
 
وی گفت:  ریشه های فرهنگ بسیجی را باید در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یافت که خود از اساسی ترین پشتوانه های نظام به شمار می‌رود‌؛ یکی از مهمترین نهادهایی که نماد مقاومت و قدرت است. 
 
به گفته این کارشناس مسایل سیاسی قدرت و اقتدار نظام در منطقه و رویارویی آن با قدرت‌های جهانی را می توان در فداکاری ها و حضور هوشمندانه و مقتدرانه سپاه و بسیج و شهیدانی یافت که در عرصه های مختلف با گروههای تروریستی، سازمان‌های جاسوسی و امنیتی بیگانه، و کشورهایی چون آمریکا و اسرائیل در دفاع از حاکمیت جمهوری اسلامی جنگیده اند. 
 
طاهری در ادامه تصریح کرد: امروز نظام اسلامی ایران امنیت خود را مدیون  بسیجی ها می‌داند‌؛ مسئله ای که رهبر انقلاب بارها در فرمایشات خود به آن اشاره نموده است.
 
وی اذعان کرد: در نتیجه، نقش بسیج در تحولات منطقه ای نیز حائز اهمیت است، حضور بسیجی ها در سوریه، به عنوان مثال، اگر شکل نمی‌گرفت دولت بشار اسد ممکن بود بره احتی به دست آمریکایی ها بیافتد.
 
این کارشناس مسایل سیاسی با اشاره به اینکه  همچنین، نباید از این نکته غافل ماند که ایران در مبارزه با تروریسم بین المللی نقش مهمی داشته است،  ادامه داد: جمهوری اسلامی در شکست القاعده و داعش نقش کلیدی ایفا کرده و این نقش توسط همین بسیجی ها صورت گرفته است، بارزترین نمونه حاج قاسم سلیمانی است، مردی که نه تنها در منطقه بلکه در دنیا شهرت دارد.
 
طاهری در تکمیل مطلب فوق افزود: حاج قاسم سلیمانی یکی از مهمترین چهره هایی به شمار می‌رفته که در استراتژی های صلح، جنگ و دفاع مطرح بوده است، درباره شخصیت و ویژگی های شهید سپهبد قاسم سلیمانی که خود یکی از خروجی های بسیج است هزاران صفحه می‌توان مطلب نوشت.
 
وی بیان کرد: وی آنچنان سد راه سیاست‌های آمریکا در منطقه شده بود که به صورت ناجوانمردانه به شهادت رسید، دوست و دشمن، در دنیا، نحوه ترور سپهبد سلیمانی را به شدت محکوم کردند.
 
این کارشناس مسایل سیاسی گفت: شخصیت‌های قدرتمند  امنیتی و نظامی ایران چون قاسم سلیمانی همواره برای قدرت‌های غربی در منطقه یک تهدید به شمار می‌روند، به تعبیری دیگر، این نوع تهدیدها به نوعی اقتدار ایران به حساب می آیند که چنین اقتداری توسط همین بسیجی ها به نمایش گذاشته می شود.
 
انتهای پیام/
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب: 20965
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *