800
۰
در گفت و گو با رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان مطرح شد؛

بحران آب و راه در جنوب شرق کشور/ مسئولان برای بازدید از شرقی ترین نقطه ایران اکراه دارند

ملک فاضلی گفت: مسئولان برای بازدید از شرقی ترین نقطه ایران اکراه دارند، به گونه ای که با وجود درخواست مکرر از وزیر راه و شهرسازی هنوز به این منطقه سفر نکرده است.
بحران آب و راه در جنوب شرق کشور/ مسئولان برای بازدید از شرقی ترین نقطه ایران اکراه دارند
به گزارش شستون؛ ملک فاضلی، رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: سراوان وضعیت خاصی دارد و در کریدور توسعه شمال - جنوب نیست، محور اصلی خاش – سراوان بیشتر شبیه راه روستایی است و روزانه کشتار فراوان دارد و مسئولان به دلیل نبود این شهرستان در محور توسعه و نداشتن راه با اکراه سر به این شهرستان می زنند.
 
وی ادامه داد: مهرستان و سیب و سوران جزو شهرستان های جدید استان هستند، اما هنوز ساختار اداری آن به طور کامل شکل نگرفته که علت آن کمبود بودجه است.
 
نماینده مردم سراوان، مهرستان و سیب و سوران در مجلس با بیان این که معضلات آب و راه در سراوان بحران است، اضافه کرد: پوشش راه روستایی در سراوان 15 درصد بوده و راه اصلی هم نداریم، به گونه ای که در برخی مسیرها امکان عبور و مرور نیست، برای رفع این معضل با وجود درخواست مکرر از وزیر راه و شهرسازی که تاکنون چندین مرحله به سیستان و بلوچستان سفر کرده، اما حتی یک سر هم به سراوان نزد.
 
وی اذعان کرد: همه نقاط سیستان و بلوچستان دچار مشکل است، به خصوص حوزه انتخابی بنده که متاسفانه از سوی مسئولان استانی و کشوری دیده نمی شود، چراکه گوشه ای افتاده و حالت فراموش شدگی پیدا کرده است، آن هم سراوانی که 384 کیلومتر مرز با پاکستان دارد و سرشار از منابع زیرزمینی و معادن است و می تواند یک کشور را آباد کند از بودجه و ارتباط مناسب برخوردار نیست.
 
فاضلی با بیان این که برادران سپاه فرودگاهی را راه اندازی کردند که باند آن کامل است، ابراز امیدواری کرد: این شهرستان ارتباط هوایی مناسب داشته باشد، درخواست ما پرواز تهران – چابهار – سراوان و بالعکس و مشهد – سراوان – چابهار و بالعکس است که می تواند مفید باشد.
 
وی گفت: فاصله های کم مانند سراوان – زاهدان نیز در قالب سفرهای استانی که اگر خط زاهدان بین شهرستان ها فعال شود، مفید خواهد بود که در این راستا باید هواپیماهای کوچکی را داشته باشیم با ظرفیت کم که پرواز درون استانی داشته باشد، در غیر این صورت پرواز بین شهرهای استان معقول نخواهد بود.

انتهای پیام/
 
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۷
کد مطلب: 21594
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *