800
۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد؛

احتمال حمله پلنگ در "راسک" در پی گزارش های مردمی/ دوربین های تله ای برای اعلام نظر قطعی نصب شد

وحید پورمردان گفت: احتمال مطرح شده مردم بومی منطقه راسک در خصوص حمله پلنگ به یک رأس الاغ در دست بررسی است.
احتمال حمله پلنگ در "راسک" در پی گزارش های مردمی/ دوربین های تله ای برای اعلام نظر قطعی نصب شد
به گزارش شستون؛ وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: احتمال مطرح شده مردم بومی منطقه راسک در خصوص حمله پلنگ به یک رأس الاغ در دست بررسی است.

وی بیان کرد: در پی گزارش های مردمی در خصوص حمله یک قلاده پلنگ به یک رأس الاغ در راسک، بررسی های میدانی و بازدید تیم کارشناسی از محل صورت گرفت.

این مقام مسئول افزود: گزارش در خصوص حمله پلنگ مربوط به روستای گوناگ در منطقه لاشار کوهی از توابع شهرستان راسک بوده و بررسی های اولیه و آثار بجا مانده در منطقه، نزدیک شدن پلنگ به آن جا را نشان می دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: برای بررسی منطقه و اعلام نظر قطعی، تعدادی دوربین تله ای در مناطق مورد نظر نصب شد و اهالی آن جا با همکاری ریش سفیدان آموزش های لازم در این خصوص را فرا گرفتند.

وی اشاره کرد: منطقه مورد نظر دارای طبیعت و پوشش گیاهی مناسبی است و وجود گونه های بومی قوچ و میش و دیگر گونه های مشابه دال بر وجود گونه هایی از قبیل پلنگ است که با توجه به فصل سرما و احتمال کوچ یا جابجایی گونه های علف خوار، نزدیک شدن پلنگ به احشام و دام دور از انتظار نیست.

انتهای پیام/
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۹
کد مطلب: 21656
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *