800
۰
یک کارشناس حوزه ورزش مطرح کرد؛

لزوم پایه ریزی ورزش و تفریحات سالم از مساجد/استعمال قلیان فرهنگی غلط در میان خانواده هاست

مهین خیرخواه شهستان گفت: پایه ریزی ورزش و تفریحات سالم باید از مساجد و خانواده انجام شود چرا که ورزش در اسلام دارای جایگاه ویژه ای است.
لزوم پایه ریزی ورزش و تفریحات سالم از مساجد/استعمال قلیان فرهنگی غلط در میان خانواده هاست
مهین خیرخواه شستان کارشناس حوزه ورزش در گفت و گو با شستون؛ با اشاره به اینکه توجه به مقوله ورزش را باید از خانواده و مساجد پایه ریزی کرد، افزود: ورزش موضوع مهمی است، از سوی دیگر پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) نیز نسبت به این امر توصیه هایی داشته پس با توجه به اهمیت ورزش در اسلام باید به فعالیت بدنی فرزندانمان سمت و سو بدهیم.

وی با توجه به اینکه ورزش جزء نیازهای اصلی ‌و اساسی برای سلامت افراد به شمار می رود، گفت: برای سلامتی و داشتن بدن سالم باید فعالیت مدون، مشخص و سالم برای پرورش روح و تن داشته باشیم.

این کارشناس حوزه ورزش بها دادن به سلامتی را مساوی با داشتن جامعه سالم دانست و ادامه داد: آن چیزی که به عینه مشاهده می شود در خصوص میزان تفریحات سالم و امکانات ورزشی به ویژه در حوزه بانوان بسیار اندک است.

خیرخواه شستان بیان کرد: به طور حتم باید برای داشتن جامعه پویا و سالم دست به دست هم دهیم و اقشار مختلف جامعه، نهاد های دولتی و خصوصی برای این امر در کنار هم تلاش کنند.

وی با توجه به گسترش روز افزون کاربران در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، گفت: میزان مشارکت و تاثیر های فضای مجازی در صورت جذابیت و طرح درست می تواند در احیای ورزش های سالم و تفریحات اسلامی تاثیر گذار باشد.

این کارشناس حوزه ورزش خاطر نشان کرد: مشاهده می شود در تفرجگاه و اماکن تفریحی برخی از جوانان در حال استعمال قلیان هستند که جای سوال از تک تک جوانان، نوجوانان، دانش آموزان و یا افراد بزرگسال دارد که چرا به سمت این فرهنگ غلط روی آورده و در پاسخ به چرایی استعمال قلیان لبخند تحویل می دهند؟

خیرخواه شهستان ادامه داد: استعمال قلیان فرهنگ نادرستی است که ریشه در خانه و خانواده دارد، زمانی که مادر در خانواده قلیان استعمال می کند چطور می توان مقابل مصرف فرزندان را گرفت که این فرهنگ اشتباه موجب شده تا قلیان در بسیاری از اماکن تفریحی برای درآمد زایی عرضه کنند.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۹
کد مطلب: 21673
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *