800
۰
رییس هیات ورزش های همگانی استان خبر داد؛

اجرای فاز آزمایشی طرح ملی بازی و نشاط کودکانه در سیستان و بلوچستان

زهرا مشهدی از اجرای فاز آزمایشی طرح ملی بازی و نشاط کودکانه در سیستان و بلوچستان خبر داد.
اجرای فاز آزمایشی طرح ملی بازی و نشاط کودکانه در سیستان و بلوچستان
به گزارش شستون؛ زهرا مشهدی رییس هیات ورزش های همگانی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: فاز آزمایشی طرح ملی بازی و نشاط در سیستان و بلوچستان آغاز شد و این طرح با هدف سنجش و ارزیابی رشد حرکتی کودکان  در  14 استان کشور به اجرا در می آید.

وی افزود: آموزش و ارائه بازی های هدفمند حرکتی با محوریت بازی در منزل از دیگر اهداف این طرح ملی است و به دنبال اجرای آن، پیگیری مداوم وضعیت کودکان شرکت کننده  به منظور کسب اطمینان از اثربخشی بازی ها و تأثیر  بر رشد حرکتی آنها در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رئیس هیات ورزش های همگانی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: فاز آزمایشی این طرح با حضور 2 نفر از اساتید برجسته کشوری از 29 دی ماه  با هدف تغییر رفتار کودکان کم تحرک با محوریت سواد بدنی و همچنین نهادینه سازی ورزش در طول عمر در شهرستان زاهدان آغاز شده است.

 وی افزایش تحرک در بین کودکان را رویکرد جدید فدراسیون ورزش های همگانی عنوان و تاکید کرد:  طرح ملی بازی و نشاط کودکانه به دنبال افزایش کم تحرکی در کودکان در دوران کرونا اجرا می شود و به دلیل ضرورت بررسی اثربخشی این طرح و رعایت پروتکل های بهداشتی در گام نخست جمعیت محدودتری از کودکان را تحت پوشش قرار دادیم اما امیدواریم با افزایش حمایت های مالی و  نتایج اثربخش مرحله آزمایشی بتوانیم این طرح را در ماه های آینده در سراسر استان به نحو بهتری اجرا کنیم.

مشهدی این طرح را گام بلندی در جهت کاهش تبعات پیش روی کودکان در دوران شیوع کرونا دانست و ادامه داد: ظرفیت مشارکت در این طرح در‌ فاز آزمایشی محدود است و حداکثر ۱۵۰ کودک علاقمند جهت اجرای آن انتخاب شده اند که پس از ارزیابی های انجام شده با همکاری خانواده ها حدود ۶ هفته تمرینات هدفمند با کودکان انجام خواهد شد و در پایان ارزیابی از شرکت کنندگان صورت خواهد گرفت.


انتهای پیام/
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۱
کد مطلب: 21678
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *