800
۰
مسئول کانون بسیج ورزشکاران سپاه سراوان مطرح کرد؛

لزوم توجه دولت به گسترش ورزش همگانی و تفریحات سالم در سیستان و بلوچستان/برای داشتن جامعه ای پویا و قدرتمند باید جوانانی ورزشکار تربیت کنیم

عبدالستار درزاده سرجو گفت: داشتن مکان مناسب برای انجام تفریحات سالم و تخلیه انرژی در بسیاری از مناطق سیستان و بلوچستان به یک آرزوی دیرینه و حسرت برای شهروندان تبدیل شده که دولت باید برای حل این معضل اقدام کند.
لزوم توجه دولت به گسترش ورزش همگانی و تفریحات سالم در سیستان و بلوچستان/برای داشتن جامعه ای پویا و قدرتمند باید جوانانی ورزشکار تربیت کنیم
عبدالستار درزاده سرجو مسئول کانون بسیج ورزشکاران سپاه سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه ورزش و تفریحات سالم و اسلامی سبب نشاط و شادابی جامعه خواهد شد، بیان کرد: جامعه ای سالم و شاداب است که همه افرادی که در آن زندگی می کنند به دنبال فعالیت بدنی و ورزش باشند به بطوری‌که با نشاط و پر انرژی به مسائل روزمره خود بپردازند.
 
وی افزود:  توجه به ورزش به خصوص در سنین خردسالی با پیگیری والدین میسر خواهد شد که نسل آینده، نسلی ورزشکار و پرتوان باشد.
 
مسئول کانون بسیج ورزشکاران سپاه سراوان توجه به ورزش همگانی را لازمه سلامتی بدن و تحرک در ورزش دانست، و ادامه داد: اداره ورزش و جوانان در ارتباط با توسعه ورزش همگانی و قهرمانی می تواند با کمک گرفتن از دیگر ارگان ها و خیرین به این امر مهم بپردازد.
 
درزاده سرجو اضافه کرد: با توجه به وسعت شهرستان، فراهم سازی زیرساخت های لازم ورزشی در تمامی نقاط شهر دشوار است لذا می طلبد شوراهای روستا و شهر و همچنین دهیاری ها به این مقوله بیشتر توجه داشته باشند تا ورزش روستایی جان تازه ای به خود گیرد.
 
وی با بیان اینکه تلاش و دلسوزی به مقوله ورزش برای نسل آینده و سلامتی جامعه و همچنین اهمیت به ورزش همگانی و تحرک بدن سبب پویایی جامعه می شود، خاطر نشان کرد: ورزش و امورات ورزشی مختص اداره ورزش و جوانان نیست پس نیاز به همراهی و همکاری سایر نهاد ها و ادارات نیز برای داشتن جامعه ای سالم است.
 
این مقام مسئول ادامه داد: فضای مجازی و بهره گیری از شبکه های اجتماعی اگر به نحو احسن انجام شود سبب پیشرفت ورزش می شود.
 
درزاده سرجو با توجه به اینکه در حاشیه شهر و روستاها تفرجگاه برای تخلیه انرژی نوجوانان و جوانان وجود ندارد، بیان کرد: جز 2 مکان تفریحی و گردشگری که در منطقه آسپیچ وجود دارد مابقی اماکن تفریحی داخل شهر به صورت کافه قلیان در حال فعالیت هستند که بیشتر جوانان وقت خود را به بطالت در آنجا سپری می کنند، نیاز هست ارگان های آموزش دهنده نسبت به خطرات و مضراب قلیان و دیگر مواد مخدر به این قشر از جامعه آموزش های لازم را ارائه دهند.
 
وی افزود: نبود مکان تفریحی سالم مانند پارک که بدون پرداخت هزینه و عرضه قلیان باشد تا بتوان از آن استفاده کرد و فقط به تفریحات سالم و ورزش پرداخت احساس می شود که این موضوع به آرزوی دیرینه برای شهروندان  و حسرت برای داشتن مکانی مفرح جهت تخلیه انرژی تبدیل شده است.
 
انتهای پیام/
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۱
کد مطلب: 21720
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *