800
۰
پژوهشگر ارشد گام دوم انقلاب مطرح کرد؛

بازی های سیاسی؛ مانع تحقق شبکه ملی اطلاعات/ انقلاب اسلامی، تجلی جریان توحیدی در جهان است

حجت الاسلام مهدی رفیعی راد گفت: اسباب تحقق شبکه ملی اطلاعات در کشور وجود دارد، اما بازی های سیاسی تاکنون اجازه آن را نداده است.
بازی های سیاسی؛ مانع تحقق شبکه ملی اطلاعات/ انقلاب اسلامی، تجلی جریان توحیدی در جهان است
به گزارش شستون؛ حجت الاسلام مهدی رفیعی راد، مسئول معاونت طلاب و روحانیت قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در یک کشور حوزه امنیت ملی اش برآیند یک خرده نظام های کلی است که در جمهوری اسلامی ایران نظام فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، دفاعی، اجتماعی، انرژی، علم و فناوری، سرمایه مالی، جغرافیا، مدیریت، تشکیلات و ارتباطات را شامل می شود.
 
وی با بیان این که ماحصل این خرده نظام ها، نظام امنیت و قدرت ملی را تشکیل می دهد، افزود: بخشی از امنیت و قدرت ملی به حوزه ارتباطات مربوط می شود که قسمتی از رسانه نیز به فضای مجازی اختصاص دارد.
 
پژوهشگر ارشد گام دوم انقلاب گفت: انقلابی انجام گرفته که باید آن را بشناسیم، چراکه اگر نسبت به انقلاب شناخت درستی نداشته باشیم، نمی توانیم درباره  اش تصمیم بگیریم، طبق فرموده مقام معظم رهبری شهدا مظهر اقتدار ملت هستند، به این مضمون که شهید کسی است که توسط دشمن کشته شده و این همان پیچیدگی های عقلی فهم انقلاب است.
 
به گفته وی، انقلاب در اصل تجلی پیدا کردن تشکیلاتی جریان توحیدی در جهان است، انقلابی که اتفاق افتاد برای مبارزه با ظلم بود و یکسری ارکان دارد که از جمله آن می توان به استقلال اشاره کرد، بنابراین جمهوری و انقلاب اسلامی بدون داشتن استقلال دیگر انقلاب اسلامی نیست.
 
شهید و شهادت؛ قله سبک اسلامی ایرانی
 
رفیعی راد اذعان کرد: شهید و شهادت قله سبک اسلامی ایرانی ماست، همان گونه که شهید سلیمانی فرمود کسی شهید می شود که شهید زندگی کند، به طور قطع چنین فردی سبکی در زندگی دارد، به همین دلیل است که شهید مظهر اقتدار کشور می شود.
 
وی اضافه کرد: اختلافات سیاسی در کشور معنی ندارد، بلکه اختلاف ها اعتقادی است، کسی که به انقلاب اعتقاد داشته باشد، نباید وارد این بازی ها شود چراکه مبتلا به خطای ادراکی می شود و نمی تواند پدیده ها را درست بفهمد.
 
 این استاد دانشگاه افزود: بخشی از قدرت ملی کشور را رسانه تشکیل می دهد و  قسمتی از قدرت رسانه مربوط به فضای مجازی است، فضایی که در آن اتفاق های تلخ و خیانت های بدی را شاهد هستیم، نمونه آن اینستاگرام است که کار سیاسی انجام می دهد.
 
شگردهای شبکه های غیرمجاز برای ترویج بدحجابی و خشونت
 
وی عنوان کرد: اگر خانمی محجبه در اینستاگرام با هزار فالوور اقدام به انتشار پستی با چادر کند و در صورتی که 200 نفر آن را لایک کنند، به گونه ای که نشان می دهد که فقط 70 نفر آن را دیده اند، اما بالعکس اگر پستی را با روسری رنگی و نزدیک به فرهنگ غربی بگذارد، تعداد لایک های بیشتری را به نمایش می گذارد، این اقدام به صورت ماشینی و توسط الگوریتم هایی که نوشته می شود، انجام می گیرد هوش مصنوعی تصویر را شناسایی و فرمان  را صادر می کند.
 
رفیعی راد اضافه کرد: اینستاگرام با این اقدام به کاربران القا می کند که چه مدل پست هایی را تعداد بیشتری می پسندند و به همین روش آن ها را به بد حجابی سوق می دهد، در حوزه خشونت هم شاهد چنین اتفاق هایی هستیم.
 
رسانه از اسباب تولید قدرت است
 
وی گفت: این ها واقعیتی است که یک فعال رسانه ای انقلابی باید بداند، با توجه به شان و جایگاه رسانه در نظام امنیت ملی و این که از اسباب تولید قدرت است، باید آسیب شناسی کنیم و بدانیم که چه خیانت هایی در فضای مجازی رخ می دهد.  
 
وی اذعان کرد: بحث شبکه ملی اطلاعات در ایران را داریم که اسباب تحقق این مهم در کشور وجود دارد، اما بازی های سیاسی تاکنون اجازه آن را نداده است، باید متوجه باشیم سرمایه های خود را در فرم های داخلی بگذاریم.
 
لزوم ایجاد شبکه انقلابی و همسو
 

مسئول معاونت طلاب و روحانیت قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی افزود: در جنگ هستیم، اگر آرایش جنگی نباشد موفق نمی شویم، بنابراین باید فرآیند ما شبکه سازی باشد که می طلبد ایجاد شبکه انقلابی و همسو مورد توجه باشد.
 
به گفته وی، یکی از سیاست های اخلاقی موضوع جذب است، زمانی می توانیم در این مسیر موفق باشیم که شهید زندگی کنیم، آینده فضای مجازی به سمت استارتاپ است که باید سواد رسانه ای را بالا ببریم، نسبت به هویت خیلی حساس و متوجه تهدیدات روز و نفوذی ها باشیم، تخصصی کار کردن و پاسخ دادن به نیازها، می تواند در این راستا کمک کند. 

انتهای پیام/
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۲
کد مطلب: 21870
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *