800
۰
مسئول آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

انجام بیش از 22 هزار مورد انواع آزمایش در آزمایشگاه های دامپزشکی سیستان و بلوچستان

روح الله زینلی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 22 هزار مورد انواع آزمایش در آزمایشگاه های دامپزشکی سیستان و بلوچستان انجام شده است.
انجام بیش از 22 هزار مورد انواع آزمایش در آزمایشگاه های دامپزشکی سیستان و بلوچستان
به گزارش شستون؛ روح الله زینلی، مسئول آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در راستای رصد و پایش و کنترل بیماری های دامی و مشترک بین انسان و دام در جمعیت های دامی استان و همچنین کنترل کیفیت و سلامت فرآورده های خام دامی، در سال جاری بیش از 22 هزار مورد انواع آزمایش در آزمایشگاه های دامپزشکی استان انجام شده است.

وی افزود: از جمله موثرترین راه ها برای کنترل و پیشگیری از وقوع و انتشار بیماری در جمعیت های دامی تشخیص صحیح و به موقع است که لازمه این کار انجام نمونه برداری و آزمایش مستمر و دقیق بوده تا در صورت وقوع و تشخیص بیماری، بتوان از انتشار و شیوع آن پیشگیری کرد و اقدامات لازم را انجام داد.

زینلی ادامه داد: علاوه بر تشخیص بیماری در جمعیت های دامی، کنترل و تضمین کیفیت فرآورده های خام دامی تولید شده نیز حائز اهمیت بوده و برای حفظ امنیت و سلامت غذایی جامعه، فرآورده های خام دامی تولید و عرضه شده باید به طور صحیح و دوره ای مورد نمونه برداری و آزمایش لازم قرار گیرد تا از سلامت و کیفیت آن اطمینان حاصل شود.

مسئول آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: انواع آزمایشات سرولوژی، کنترل کیفی، خون شناسی، سم شناسی و ... در آزمایشگاه های اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان در حال انجام است.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸
کد مطلب: 22070
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *