800
۰
رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران خبر داد؛

آغاز واکسیناسیون 840سالمند بالای 80 سال سورانی علیه کرونا / غربالگری افرادی که تردد خارجی داشتند در حال انجام است

ایوب کرد تمینی گفت: واکسیناسیون 840 نفر از سالمندان بالای 80 سال سورانی علیه ویروس کرونا از چند روز گدشته در این شهرستان آغاز شده است.
آغاز واکسیناسیون 840سالمند بالای 80 سال سورانی علیه کرونا / غربالگری افرادی که تردد خارجی داشتند در حال انجام است
ایوب کرد تمینی رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران در گفت و گو با شستون بیان کرد: جمعیت کل گروه هدف واکسیناسیون افراد بالای 80 سال در سیب و سوران حدود 840 نفر است که از چند روز گذشته در این شهرستان آغاز و تا پایان هفته جاری ادامه دارد.
 
وی افزود: واکسیناسیون سالمندان بالای 80 سال با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال انجام است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.
 
این مقام مسئول ادامه داد: اطلاعات سالمندان از سامانه سیب استخراج و پرسنل مرکز بهداشت سوران با برقراری تماس تلفنی با این افراد محل مراجعه جهت واکسیناسیون کووید_19 به آنها اعلام می شود.
 
کرد تمینی گفت: از ابتدای سال تاکون 32 مورد مثبت کرونایی در سوران گزارش شده و از دی ماه سال گذشته تا کنون هیچ گونه مورد فوتی در این شهرستان گزارش نشده است.
 
وی خاطر نشان کرد: به شهروندان توصیه کرد تا در صورت امکان از حضور در مراسمات عروسی، مذهبی و رفتن به سفر خود داری کنند و یا مراسمات با حداقل افراد و با رعایت فاصله اجتماعی و همچنین در فضای باز برگزار شود.
 
رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران اذعان کرد: در سیب و سوران منطقه مرزی وجود ندارد اما احتمال این وجود دارد که با توجه به ترددات مرزی نگرانی در خصوص شیوع ویروس کرونای هندی وجود داشته باشد که طبق برنامه ریزی انجام شده تمامی افرادی که تردد خارجی داشته اند غربالگری و کنترل و تبادل جمعیت تحت نظر قرار گرفته و با حساسیت جدی این موضوع در حال پیگیری است.

انتهای پیام/
 
شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب: 22507
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *