800
۰
فرماندار سراوان مطرح کرد؛

سراوان در وضعیت بحرانی قرار دارد/ از تجهیز بیمارستان ایرانمهر تا مسدود سازی معابر پر تردد

سعید تجلیلی گفت: باتوجه به اینکه ظرفیت تخت های بیمارستان رازی در حال تکمیل شدن است، بیمارستان ایرانمهر نیز برای پذیرش بیماران کرونایی تجهیز شده است.
سراوان در وضعیت بحرانی قرار دارد/ از تجهیز بیمارستان ایرانمهر تا مسدود سازی معابر پر تردد
سعید تجلیلی فرماندار سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد:با توجه به رنگب ندی جدید سراوان در وضعیت قرمز قرار گرفته است تقریبا می‌توان گفت که در حال بحرانی قرار داریم، مردم توجه داشته باشند که این وضعیت به نفع آنها نیست و باید نسبت به رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

وی افزود: شمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در حال افزایش است، بیمارستان‌های سراوان به صورت روزانه بالای ۱۰۰ نفر را پذیرش می‌کنند، بسیاری از کسانی که بیمار می‌شوند خوددرمانی کرده و یا برخی ها در شهرهای اطراف ویزیت می شوند، بسیاری از بیماران سراوان در بیمارستانهای زاهدان بستری هستند پس تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ بیش از آمار رسمی است که اعلام می شود.

این مقام مسئول گفت: با توجه به تصمیمات ستاد مقابله با کرونا چهارشنبه و پنجشنبه تمام ادارات تعطیل و همچنین نمازهای جمعه و جماعت لغو شدند، اصناف به جز واحدهای صنفی ضرور مابقی بسته خواهد بود.

تجلیلی خاطر نشان کرد: خیابان هایی که تردد در آنها بالا صورت می‌گیرد مسدود شدند، گروه‌ها و اکیپ‌های گشت کرونا متشکل از مرکز بهداشت، اماکن،‌اصناف و اداره صمت که وظیفه گشت‌زنی در شهر را برعهده دارند در حال گشت زنی هستند و محدودیت های ترددی از ساعت ۲۲ شب تا ۳ بامداد اعمال شده است.


وی توصیه کرد تا در این شرایط تجمعات کمتر صورت گیر،‌ در صف های نانوایی، مطب‌ها و داروخانه‌ها که کانون بحران هستند فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند چرا که در جلوگیری از انتشار ویروس کرونا موثر است‌.

فرماندار سراوان اذعان کرد: همچنین شهروندان از حضور در مراسمات عروسی و عزا خود داری کرده و یا حداقل مراسمات عروسی در این برهه از زمان برگزار نشود.

تجلیلی ادامه داد: تقریبا می توان گفت که ظرفیت تخت های بیمارستان رازی تکمیل شده و بیمارستان ایرانمهر نیز تجهیز شده است. وی تصریح کرد: از آنجایی که سراوان یک شهرستان مرزی است و گاها تردد هایی صورت می گرفت در جلسه شورای تامین تصمیم بر این شد که از تردد افرا در نوار مرز جلوگیری شود.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۱۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب: 23052
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *