800
۰
رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران مطرح کرد؛

استقبال خوب شهروندان سیب و سورانی از واکسن ایرانی/4 هزار و 375 نفر واکسینه شدند

ایوب کرد تمینی گفت: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در روزهای اخیر در سیب و سوران کاهش یافته اما اگر دستورالعمل های بهداشتی رعایت نشود باز هم شاهد افزایش موارد مثبت خواهیم بود.
استقبال خوب شهروندان سیب  و سورانی از واکسن ایرانی/4 هزار و 375 نفر واکسینه شدند
ایوب کرد تمینی رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران در گفت و گو با شستون بیان کرد: در حال حاضر استقبال خوبی از واکسن برکت یا همان واکسن ایرانی علیه بیماری ویروس کرونا در شهرستان سیب و سوران انجام شده است و 44 درصد گروه هدف واکسینه شده اند.

وی با بیان اینکه تا این لحظه تعداد کل واکسن تلقیح شده بالای ۵۰سال 4 هزار و 375 نفر در نوبت اول است،
 افزود: جهت ترویج مردم به انجام واکسیناسیون، علما و افراد شاخص واکسینه شدند و از مردم نیز برای دریافت واکسن دعوت کردند.

این مقام مسئول گفت: در تیرماه شاهد پیک کرونا و افزایش شمار مبتلایان به کرونا و تعداد فوتی ها بودیم اما در روزهای اخیر موارد مثبت کاهش پیدا کرده است منتها اگر موازین بهداشتی، عدم حضور در تجمعات و استفاده از ماسک رعایت نشود باز هم شاهد افزایش موارد مثبت خواهیم بود.

کرد تمینی ادامه داد: نیاز است تا فروکش کردن این مشکل شهروندان در منزل مانده و از حضور در دورهمی های خانوادگی و فامیلی و مراسمات ازدواج عزاداری خودداری کنند.

وی خاطر نشان کرد: انجام واکسیناسیون یکی از عواملی است که موجب کاهش ابتلا به ویروس کرونا می شود لذا توصیه می‌شود که شهروندان نسبت به این مهم اهتمام ویژه داشته باشند.

رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران اذعان کرد: در حال حاضر واکسیناسیون گروه هدف ۵۰ سال به بالا در مراکز تجمیعی واکسن و در روستاها در مراکز خدمات جامع سلامت در حال انجام است  اما به افرادی که دارای علایم کرونا هستند و احتمال این وجود دارد که به کووید 19 مبتلا باشند انجام واکسیناسیون توصیه نمی شود.

کرد تمینی تصریح کرد: برای قطع زنجیره ابتلا به ویروس کرونا از از برگزاری مراسمات ازدواج، عزاداری ها خود داری و استفاده از ماسک جدی گرفته شود چرا که یکی از بهترین و موثرترین عوامل در کاهش ابتلا به کووید 19 به شمار می رود.


انتهای پیام/
شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۷
کد مطلب: 23194
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *